X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa: jestem spokojna o realizację wszystkich zobowiązań resortu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:12
- Pani minister Elżbieta Rafalska zostawia ministerstwo z nakreślonym harmonogramem poszczególnych prac i do końca kadencji niewątpliwie wszystkie te zobowiązania wykonamy - powiedziała we wtorek nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
Elżbieta Rafalska podczas przekazania obowiązków nowej szefowej MRPiPS Bożenie Borys-Szopie
Elżbieta Rafalska podczas przekazania obowiązków nowej szefowej MRPiPS Bożenie Borys-SzopieFoto: PAP/Piotr Nowak

Borys-Szopa podkreśliła, że z obecnym kierownictwem MRPiPS współpracowała już jako przewodnicząca sejmowej Komisji polityki społecznej i rodziny. Dodała, że również prywatnie lubi się z minister Elżbietą Rafalską.

- Pani minister zostawia ministerstwo z nakreślonym harmonogramem poszczególnych prac. Do końca kadencji niewątpliwie wszystkie te zobowiązania resortu wykonamy. Jestem spokojna o realizację, ponieważ znam cały zespół (...) - to są najlepsi fachowcy - powiedziała minister.

- To z jednej strony dla mnie olbrzymi zaszczyt, z drugiej strony mam świadomość, że jest to olbrzymie wyzwanie. Mam jeszcze świadomość, że Elżbieta Rafalska to jest klasa sama w sobie i że niewątpliwie państwo będziecie się starali mnie porównywać. Ale oprócz tego, że my się bardzo lubimy, ale też się trochę różnimy. Ja pochodzę ze Śląska. Śląsk - jak państwo doskonale wiecie - to tradycja, tradycja rodziny, pracy, etos pracy. To są te elementy, a właściwie te priorytety, które są najważniejsze w tym ministerstwie - dodała.

Borys-Szopa podarowała dotychczasowej szefowej MRPiPS figurkę św. Barbary z węgla.

Bożena Borys-Szopa z wykształcenia jest prawniczką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W latach 1998-2002 sprawowała funkcję przewodniczącej Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP, a od 2002 r. była jej wiceprzewodniczącą. W latach 1998-2006 r. była członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". W 1991 r. weszła w skład Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, a w 2002 r. została wiceprzewodniczącą i sekretarzem zarządu regionu.

Od marca 2006 r. do sierpnia 2008 r. sprawowała funkcję głównego inspektora pracy. Od listopada 2008 r. była doradcą prezydenta ds. społecznych i kontaktów z partnerami społecznymi oraz prawa pracy i bhp. Od 2009 do 2010 była ministrem w Kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tej kadencji Sejmu była przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak