X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MON zapowiada: w czerwcu pobór do pierwszych cyberjednostek WOT

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:55
Do końca czerwca MON przedstawi koncepcję tworzenia Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć pobór do pierwszych cyberjednostek w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Audio
  • Do końca czerwca koncepcja tworzenia cyberwojska (IAR)
  • Do końca czerwca koncepcja tworzenia cyberwojska (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Wiceminister obrony Tomasz Zdzikot potwierdził wejście w kolejną fazę konsolidacji informatycznych struktur Wojska Polskiego.

Wiceminister podkreślił, że w ramach programu cyber.mil.pl prowadzonych jest około stu programów, które mają zwiększyć cyberbezpieczeństwo. Wśród nich najważniejsze dotyczą zainteresowania pracą na rzecz polskiej armii naszych młodych naukowców. Wiceminister wskazał nie tylko na studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy każdego roku wygrywają olimpiady informatyczne, ale też wybitnych podchorążych, którzy z sukcesem startują w konkursach NATO.

Dlatego MON poszerza liczbę miejsc na studiach na uczelniach wojskowych, a we wrześniu otworzy liceum informatyczne przy Wojskowej Akademii Technicznej.

Pułkownik Przemysław Przybylak komendant Centrum Operacji Cybernetycznych podkreśla, że podczas tworzenia cyberarmii nie można ograniczać się tylko do działań obronnych.

Dlatego nie wyklucza służby w szeregach polskiego wojska hakerów, jednak podkreśla, że nie chodzi o internetowych przestępców, a o tak zwanych "ethical hakerów", którzy chociaż mają takie same kompetencje, to działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W Jastarni wiceminister Tomasz Zdzikot zainaugurował czwartą Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa, która służy do wymiany doświadczeń na temat zagrożeń w sferze teleinformatycznej między przedstawicielami różnych instytucji państwa odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak