X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piotr Duda: papież Jan Paweł II obudził w nas solidarność i poczucie własnej wartości

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 10:59
- Ojciec Święty Jan Paweł II budził w nas solidarność, obudził w nas także dumę i poczucie własnej wartości - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, otwierając konferencję naukową w 40. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Jak podkreślił, bez polskiego papieża nie byłoby wolności.
Audio
  • Piotr Duda: nie byłoby "Solidarności", gdyby nie pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (IAR)
Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda przemawia podczas konferencji naukowej Obudził Solidarność
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda przemawia podczas konferencji naukowej "Obudził Solidarność"Foto: PAP/Adam Warżawa

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbywa się w poniedziałek konferencja naukowa pt. "Obudził w nas Solidarność. W 40. rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny", w której udział bierze m.in. premier Mateusz Morawiecki.


Morawiecki 1200.jpg
Premier: 40 lat temu papież Jan Paweł II obudził w nas solidarność

Witając gości, Piotr Duda, nawiązując do tematu konferencji, podkreślił, że Jan Paweł II "obudził w nas solidarność, obudził w nas także dumę i poczucie własnej wartości". - To, co stało się później w 1980 roku tutaj, w sierpniu, ale także w całym naszym kraju, było tylko dopełnieniem słów Ojca Świętego Jana Pawła II. Wszyscy doskonale o tym wiemy, że nie byłoby Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", nie byłoby strajku w 1988 roku, nie byłoby także ważnego wydarzenia, jakim był Okrągły Stół, a także niepełne demokratyczne wybory 4 czerwca, gdyby nie pielgrzymka i słowa Ojca Świętego Jana Pawła II - powiedział.

- Jestem wzruszony, że możemy się spotkać tutaj, w Gdańsku. Tu, gdzie ostatnimi czasy dzieją się gorszące sceny, gdzie obraża się Kościół katolicki i nasze uczucia religijne Polaków, bo doskonale o tym wiemy, że bardzo wiele zawdzięczamy naszej wolności Kościołowi katolickiemu, a także Ojcowi Świętemu Janowi Pawłowi II - podkreślił Duda. - Wielu księży oddało życie za wolną Polskę. Najlepszym, dobitnym tego przykładem jest męczeńska śmierć naszego patrona - błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - dodał szef "Solidarności".

Zaznaczył, że profanacje pomników papieża Jana Pawła II w Gdańsku są niedopuszczalne. - Dlatego jesteśmy dzisiaj tutaj wspólnie, aby dać to świadectwo, że bez Ojca Świętego Jana Pawła II nie byłoby wolności - podkreślił.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamięć o Janie Pawle II. Reportaże Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 21:15
Wspomnienia o Janie Pawle II. Jakim był człowiekiem? Jakie przesłanie nam pozostawił? W reportażach przypomniane zostaną jego wystąpienia. O Papieżu opowiedzą też piloci, którzy wraz z nim przemierzali kraj podczas jego pielgrzymek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Marek Jędraszewski o pielgrzymce Jana Pawła II: 9 dni, które wstrząsnęły komunizmem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 08:30
– Bez pielgrzymki Jana Pawła II nie byłoby Solidarności 1980 roku. To było 9 dni, które wstrząsnęły komunizmem – mówił w "Salonie politycznym Trójki" arcybiskup Marek Jędraszewski.
rozwiń zwiń