X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzrasta poziom wody na środkowych odcinkach Wisły i Odry. Apel IMGW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 16:49
W najbliższych dniach wezbranie wody będzie się przemieszczało środkową Wisłą i środkową Odrą - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu rzek.
Audio
  • Izabela Adrian poinformowała, że w dorzeczu Wisły odnotowane są trzy stany alarmowe (IAR)
Wodowskaz elektroniczny w momencie przejścia fali wezbraniowej przez Mazowsze
Wodowskaz elektroniczny w momencie przejścia fali wezbraniowej przez MazowszeFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W najbliższych dniach wezbranie wody będzie się przemieszczało środkową Wisłą i środkową Odrą. Osoby, które zbliżają się do brzegów rzek, muszą pamiętać, że jest to bardzo groźny żywioł. Lepiej nie zbliżać się do wody i nie wchodzić na wały przeciwpowodziowe - apeluje IMGW. Zaleca wezwanie odpowiednich służb, jeśli zauważy się niebezpieczną sytuację w okolicy rzeki.

Praktycznie na całej długości Wisły woda układa się wysoko. Miejscowo przekracza stany ostrzegawcze i alarmowe. Jedynie w górnym odcinku występują lokalnie stany średnie.

W ciągu najbliższej doby na górnej i środkowej Wiśle IMGW prognozuje dalszy spadek stanu wody w strefie stanów wysokich. W Wyszogrodzie i Kępie Polskiej przewiduje opadanie wody przy przekroczonym stanie alarmowym. Poniżej zbiornika we Włocławku będą występowały głównie wzrosty wody spowodowane przemieszczaniem się fali wezbraniowej do Bałtyku.

Wzrosty będą występowały przy już przekroczonych stanach ostrzegawczych i z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w nowych profilach wodowskazowych. Możliwe jest osiągnięcie stanu alarmowego w sobotę w Chełmnie i Gdańsku Przegalinie, a w niedzielę w Grudziądzu.

Natomiast na Odrze nie notuje się przekroczeń stanów ostrzegawczych lub alarmowych. IMGW prognozuje, że wzrosty nie spowodują na tej rzece przekroczeń tych stanów. Kulminacja wezbrania na Odrze zbliża się do Białej Góry. W najbliższych godzinach stan wody będzie jeszcze rósł, ale w nocy zacznie spadać. Nie przekroczy stanu ostrzegawczego.

IMGW informuje też w komunikacie, że w najbliższych dniach pogoda będzie zdecydowanie letnia. Wystąpią tylko nieliczne burze i opady deszczu nie niosące większych zagrożeń.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w ulewach. Caritas Polska uruchomił specjalny numer SMS

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 20:18
W związku z podniesieniem stanu wód w wielu miejscach w Polsce dochodzi do podtopień. Caritas Polska przyszła z pomocą poszkodowanym uruchamiając zbiórkę na ich cel. Do tej pory zebrano 115 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń