X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef PO w Kaliszu nie zgadza się z opinią Leszka Millera: kandydaci KE byli aktywni w kampanii wizerunkowo i osobiście

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 12:21
Szef kaliskich struktur PO Dariusz Grodziński nie zgadza się z opinią b. premiera Leszka Millera, który powiedział, że niektórzy kandydaci KE "nie robili nic" w kampanii do PE. Jego zdaniem, kandydaci Koalicji Europejskiej w kampanii wyborczej byli aktywni "wizerunkowo i osobiście".
Politycy związani z opozycją, zdjęcie ilustracyjne
Politycy związani z opozycją, zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grand Warszawski

B. premier Leszek Miller (SLD), który zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego z listy KE w Wielkopolsce, ocenił w Polsat News, że kandydaci z listy Koalicji Europejskiej angażowali się w wybory do PE bardzo różnie. - Jedni, jak to się mówi, jedli trawę, a drudzy nie robili nic - podkreślił.

Czytaj więcej
Lubnauer 1200.jpg
Katarzyna Lubnauer: to były trudne wybory dla Koalicji Europejskiej

Zdaniem przewodniczącego PO w Kaliszu, radnego Dariusza Grodzińskiego, kandydaci z ramienia KE w Wielkopolsce, byli aktywni wizerunkowo i osobiście. Jak ocenił, kaliszanie podczas kampanii wyborczej bez problemu mogli dowiedzieć się, kto kandyduje z ramienia KE w Wielkopolsce. - Tak już jest, że kandydaci prowadzą kampanię na obszarach, z którymi są związani. Nie zawsze widzi się wszystkich kandydatów w jednym miejscu. Kiedy okręgiem jest całe województwo, to trochę tak jest, że każdy kandydat ma swoje naturalne terytorium działania - powiedział Dariusz Grodziński.

Szef kaliskich struktur PO pogratulował Leszkowi Millerowi zdobytego mandatu do PE. Zapowiedział też, że zaprosi go do "osobistego działania na rzecz Kalisza".

W Wielkopolsce z listy KE kandydowali: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Andrzej Grzyb, Miłosława Stępień, Michał Wawrykiewicz, Barbara Mroczkowska, Marcin Bosacki, Krystiana Drozd, Karolina Fabiś-Szulc, Jakub Rutnicki.

Czytaj więcej
PAP koalicja Schetyna Kosiniak Czarzasty Lubnauer 1200.jpg
Marcin Makowski: opozycja jest jak Titanic, znajduje się na kursie wprost na górę lodową

Koalicja Europejska zdobyła w Wielkopolsce 43,25 proc. głosów poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość - 38,39 proc. Przełożyło się to na dwa mandaty dla KE, dwa dla PiS oraz jeden dla Wiosny.

Dariusz Grodziński pytany o ocenę wyniku wyborczego powiedział, że "jeszcze miesiąc temu wydawałoby się, że taki wynik można brać w ciemno". - Dziś smakuje cierpko, traktuję to jako punkt wyjścia, aby z drugiej pozycji zmobilizować wszystko i wszystkich do zwycięskiego skoku w drugiej serii (w wyborach parlamentarnych - PAP) - powiedział.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwycięstwo PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:03
Jaki wpływ na jesienne wybory do Sejmu i Senatu będzie miał rezultat wyborów do Parlamentu Europejskiego i kto na nich najwięcej zyskał? Goście "Debaty Jedynki"; Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna dyskutowali o wynikach niedzielnych wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Augustynowska: zjednoczona opozycja ma sens

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 10:35
- Z perspektywy czasu widzimy, że Polscy oczekiwali zjednoczenia wszystkich sił po stronie opozycyjnej i demokratycznej. Udało się to zrobić Grzegorzowi Schetynie. Decyzja w jakiej formule i które partie pójdą razem do następnych wyborów, jest jeszcze przed nami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska, posłanka Platfory Obywatelskiej.
rozwiń zwiń