X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowy model opieki nad pacjentami z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:30
- Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenia implementujące nowy model organizacyjny opieki nad pacjentem z nowotworem piersi - przekazał wiceszef resortu Sławomir Gadomski. 
Audio
  • Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski powiedział, że trafiając do specjalistycznego ośrodka kompetencji, pacjent zyska dobrą opiekę i będzie "prowadzony za rękę przez wszystkie etapy leczenia" (IAR)
Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, że minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał projekt rozporządzenia o kompleksowej opiece nad pacjentkami z rakiem piersi
Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, że minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał projekt rozporządzenia o kompleksowej opiece nad pacjentkami z rakiem piersiFoto: Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Wprowadzenie tzw. Breast Cancer Unitów (BCU) obejmuje trzy rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu: leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji leczniczej.

Dzięki temu, jak akcentuje MZ, powstaną wyspecjalizowane jednostki przeznaczone dla pacjentów z rakiem piersi, zapewniające im kompleksową diagnostykę oraz indywidualny proces leczenia onkologicznego.

W ośrodkach BCU będą przyjmowali lekarze różnych specjalności m.in., onkolodzy, chirurdzy onkologiczni, specjaliści od chemio– i radioterapii, psycholodzy kliniczni oraz rehabilitanci.

Rozporządzenia - jak poinformował Gadomski - mają wejść w życie od października br. 

mr

Czytaj także

Łukasz Szumowski: będzie podwyżka płacy minimalnej w służbie zdrowia i zmiana planu finansowego NFZ

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:22
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że od 1 lipca tzw. kwota bazowa minimalnej płacy zasadniczej pracowników medycznych wzrośnie z 3900 do 4200 zł. Zapowiedział też zwiększenie wycen świadczeń m.in. ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, psychiatrii, rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.
rozwiń zwiń