X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Czarnecki o wynikach eurowyborów: uzyskaliśmy "pole position"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 00:24
- Prawo i Sprawiedliwość nigdy wcześniej w historii nie wygrało wyborów do Parlamentu Europejskiego. To jest historyczna chwila - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki z PiS. Gośćmi wieczoru wyborczego byli również politycy: Jan Filip Libicki (PSL) i Krzysztof Sitarski (Kukiz’15).
Audio
  • Wieczór wyborczy w Polskim Radiu. Komentarze polityków
  • Wieczór wyborczy w Polskim Radiu. Komentarze polityków cz. 2
  • Wieczór wyborczy w Polskim Radiu. Komentarze polityków cz. 3
Wieczór wyborczy Polskiego Radia
Wieczór wyborczy Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Według sondażowego badania late poll przeprowadzonego przez Ipsos, zwycięzcą polskich wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,1 procent. Drugie miejsce przypadło Koalicji Europejskiej z wynikiem 38.4 procent. Trzecią lokatę zajmuje Wiosna z wynikiem 6,7 procent. Próg wyborczy przekroczyła również Konfederacja z wynikiem 6,2 procent. Frekwencja wyniosła 43 procent.

Czytaj więcej
relacja-1200-pap.jpg
Late pool: rośnie przewaga PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego [RELACJA NA ŻYWO]

- Uzyskaliśmy "pole position" co sprawia, że nasza sytuacja przed wyborami parlamentarnymi jest znacznie lepsza - podkreślił Ryszard Czarnecki. Polityk przypomniał jednak, że prezes Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników wyborów obiecał pokorę i ciężką pracę. - Zero triumfalizmu, będziemy walczyć o każdy głos - mówił.

Jan Filip Libicki stwierdził, że wynik wyborczy Koalicji Europejskiej nie jest zły. - Każdy startując w wyborach liczy na zwycięstwo, ale przegrana z Prawem i Sprawiedliwością nie była duża. Polskie Stronnictwo Ludowe miało czterech parlamentarzystów, jeśli powtórzy wynik to Rada Naczelna oceni wstąpienie do Koalicji jako udane przedsięwzięcie i pewnie godne kontynuacji - powiedział. Senator ocenił również, że kluczowym momentem minionej kampanii było wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który supportował wykład Donalda Tuska. - Agresywny antyklerykalizm nie sprawdził się jako paliwo wyborcze - dodał.

Czytaj więcej
szydlo-pap-1200.jpg
Ipsos: w Parlamencie Europejskim m.in. Beata Szydło, Patryk Jaki i Joachim Brudziński

Krzysztof Sitarski ocenił, że w eurowyborach wygrały finanse partii politycznych. - Ruch obywatelski przegrał z wielką machiną milionów złotych, które największe partie polityczne wydały na kampanię - powiedział. Poseł zauważył jednak, że przedstawione wyniki nie są ostateczne i wiele się jeszcze może zmienić.

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki?

- Donald Tusk jako dwukrotny premier i przewodniczący Rady Europejskiej nie może sobie pozwolić na start w wyborach prezydenckich, gdyby było prawdopodobieństwo, że mógłby je przegrać - zauważył Jan Filip Libicki. Senator PSL ocenił także, że niekorzystne dla Koalicji Europejskiej wyniki wyborów będą raczej zniechęcały Donalda Tuska do powrotu do polskiej polityki.

- Przewodniczący Tusk czyta sondaże i coraz mniej Polaków chce jego powrotu. Koalicja Europejska widzi raczej w Rafale Trzaskowskim potencjalnego kandydata w wyborach prezydenckich - zaznaczył Ryszard Czarnecki. Polityk podkreślił również, że w ostatnim czasie można zaobserwować dramatyczny spadek zaufania do Donalda Tuska.

Czytaj więcej
456wybory-pap-1200.jpg
PiS wygrał na wsi i w małych miastach. Średnie i duże miejscowości dla KE

Gospodarzem programu była Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

----------------------------

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 21.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory do PE. Prezes PiS: rozstrzygający bój będzie jesienią, musimy też zwyciężyć

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:00
- Rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się jesienią. I musimy też zwyciężyć, nawet w jeszcze większej skali - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według sondażu late poll Ipsos PiS uzyskało w wyborach do Parlamentu Europejskiego 43,1 proc. głosów, Koalicja Europejska - 38,4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka o wygranej PiS w eurowyborach: potwierdza to nasz mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:54
- Osiągnęliśmy dobry wynik wyborczy przy prawie dwukrotnie wyższej frekwencji niż pięć lat temu. To pokazuje, jak wielu Polaków więcej nam zaufało. Jest to dla nas źródło satysfakcji i nadzieja na kolejne wybory - powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi programu byli również politycy: Marcin Święcicki (Koalicja Europejska) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: wynik PiS dobrze wróży partii jesienią

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:20
Jak wynika z exit polls, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w eurowyborach. Bronisław Wildstein ("Sieci") ocenił, że ten wynik "dobrze wróży tej partii" przed jesiennymi wyborami. W wieczorze wyborczym Polskiego Radia udział wzięli także: Eliza Olczyk ("Wprost"), Michał Rachoń (TVP) i Marcin Makowski ("Do Rzeczy", wp.pl).
rozwiń zwiń