X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marzena Machałek: raport NIK jest nierzetelny. Reforma została uzgodniona społecznie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:41
Wiceminister edukacji Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący reformy edukacji jest nierzetelny. - Reforma została opracowana w wyniku dużych konsultacji - podkreśliła Marzena Machałek. 
Audio
  • Jarosław Gowin: wnioski z raportu NIK są przedwczesne (IAR)
  • Marzena Machałek: reforma została opracowana w wyniku konsultacji (IAR)
Marzena Machałek
Marzena MachałekFoto: PAP/Jakub Kamiński

Wiceminister Marzena Machałek powiedziała, że raport NIK-u ocenił reformę edukacji na podstawie 48 szkół podczas, gdy jest ich ponad 27 tysięcy. - Nie możemy zgodzić się, że reforma została przygotowana nierzetelnie - mówiła. Dodała, że zmiany zostały przygotowane w wyniku konsultacji społecznych. 

Marzena Machałek zapewniła, że reforma edukacji odbudowywała system kształcenia w szkołach podstawowych i średnich. Wiceminister odniosła się też do kwestii dotyczących kumulacji podwójnego rocznika w szkołach średnich we wrześniu. Jak mówiła, jest to monitorowane, a miejsca w szkołach przygotowane.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie mówiła też, że "nie przez przypadek został opublikowany kilka dni przed wyborami".

J. Gowin: jest za wcześnie, by oceniać reformę edukacji

Raport NIK skomentował też minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jarosław Gowin powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, żeby ocenić skutki reformy edukacji wprowadzonej przez minister Annę Zalewską.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że warto poczekać na to, by do raportu ustosunkowała się minister Anna Zalewska. - Uważam, że wyciąganie dzisiaj jakichś stanowczych wniosków z tego raportu jest zdecydowanie przedwczesne, tym bardziej, że pora na to, by ustosunkowała się do tego zainteresowana instytucja, czyli MEN - powiedział Jarosław Gowin. - Rozmawiałem z wieloma samorządowcami i rzeczywiście są tacy, którzy twierdzą, że w ich miastach wywołuje to chaos, a są też tacy, przykładem najmłodszy prezydent współczesnej Polski, pierwszy urodzony po 1989 roku - prezydent Chełma Jakub Banaszek, który mówi, że u niego w Chełmie, nie ma najmniejszych problemów z wdrażaniem tej reformy - dodał wicepremier Gowin.

Najwyższa Izba Kontroli orzekła, że subwencja oświatowa, z której miała zostać sfinansowana reforma edukacji, była niedoszacowana. Jak czytamy w raporcie NIK-u, minister edukacji nie dokonał rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy, wprowadzonej w 2017 roku. 

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak