X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukasz Szumowski: będzie podwyżka płacy minimalnej w służbie zdrowia i zmiana planu finansowego NFZ

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:22
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że od 1 lipca tzw. kwota bazowa minimalnej płacy zasadniczej pracowników medycznych wzrośnie z 3900 do 4200 zł. Zapowiedział też zwiększenie wycen świadczeń m.in. ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, psychiatrii, rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.
Audio
  • Minister zdrowia o podwyżce płacy minimalnej w służbie zdrowia. Relacja Barbary Góry (IAR)
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Marcin Obara

Na konferencji prasowej w Warszawie minister mówił, że na wzroście kwoty bazowej skorzystają pracownicy medyczni, którzy zarabiają najmniej. Zgodnie z ustawą, minimalne wynagrodzenie jest wyliczane jako iloczyn kwoty bazowej i współczynnika pracy określonego dla poszczególnych grup zawodowych. Według ministra, przy wzroście kwoty bazowej minimalne wynagrodzenie pracownika medycznego z wyższym wykształceniem wyniesie 4 tys. 400 zł, natomiast ze średnim wykształceniem - 2680 złotych. Do tego będą doliczane tzw. pochodne.

Minister Łukasz Szumowski dodał, że prace nad realizacją postulatu Solidarności dotyczącego odmrożenia kwoty bazowej tyczyły się od kilku miesięcy.

Szef resoru zdrowia podkreślił, że od 1 lipca będą również zwiększone wyceny świadczeń medycznych. Jak mówił, 4 mld zł wynikające ze zmiany planu finansowego mają być przeznaczone na świadczenia, umożliwiające "różne działania dyrektorów jednostek".

- W tym chcielibyśmy zwiększyć wyceny ambulatoryjnej opieki specjalistycznej o ok. 3 proc., czy świadczeń ogółem szpitalne o 2-3 proc. - wymieniał minister Szumowski. Zmiana planu finansowego, która jest wynikiem przewidywanego wzrostu składki na ubezpieczenie zdrowotne, została już pozytywnie zaopiniowana przez sejmowe komisje. Ma ją jeszcze zatwierdzić rada NFZ oraz ministrowie finansów i zdrowia.

bb

Czytaj także

Minister zdrowia: proponujemy 100 mld zł na NFZ już w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 17:33
W przyszłym tygodniu składamy do parlamentu propozycję zmian planu finansowego NFZ. Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: bezpłatny pobyt przy dziecku w szpitalu od lipca

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 09:09
- Chcemy, by przepisy gwarantujące, że szpitale nie będą mogły pobierać opłat od rodziców i opiekunów towarzyszącym dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym zaczęły obowiązywać od lipca – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. To inwestycja, nie koszt - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: zdrowie priorytetem rządu, wzrost nakładów ewidentny

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 06:44
- Zdrowie jest priorytetem rządu, a zwiększenie nakładów w tym obszarze ewidentne i przekraczające poziom określony ustawą dot. wzrostu wydatków – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do haseł planowanej na czerwiec manifestacji m.in. OZZL.
rozwiń zwiń