X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rzeczniczka PiS: jesteśmy gotowi natychmiast dokonać zmian w ustawie dot. jawności majątków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:06
- Jesteśmy natychmiast gotowi dokonać zmian w ustawie dotyczącej jawności majątków polityków. Przedłożymy propozycję, by ujawniane były majątki małżonków polityków, ich dorosłych dzieci oraz osób, które pozostają z politykami w stałym pożyciu - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: FACEBOOK.COM/BEATA MAZUREK

- Jesteśmy za tym, by ujawnione zostały także darowizny oraz wskazane źródła pochodzenia majątku o znacznej wartości, np. nieruchomości czy inne drogie przedmioty - zaznaczyła.

Kaczynski 1200 pap.jpg
Jarosław Kaczyński: jesteśmy gotowi uchwalić ustawę o ujawnianiu majątków polityków oraz członków ich rodzin

Rzeczniczka PiS dodała, że po przeanalizowaniu tych oświadczeń "powołamy komisję państwową, która zajmie się wyjaśnianiem nieprawidłowości" na wzór tej, która zajmie się wyjaśnianiem pedofilii we wszystkich środowiskach.

Uchwalenie ustawy dotyczącej ujawnienia majątków i źródeł ich pochodzenia m.in. małżonków osób rządzących oraz ich dzieci zaproponował prezes PiS Jarosław Kaczyński. To m.in. reakcja na tekst "Gazety Wyborczej" dotyczący premiera i jego żony.

Poniedziałkowa "GW" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu; później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 roku warta była prawie 4 mln zł. Czytamy, że władze Wrocławia zaplanowały na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że "dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena".

- W najbliższych dniach złożymy pozew o ochronę dóbr osobistych z żądaniem publikacji przeprosin w związku z artykułem w "Gazecie Wyborczej" - powiedział pełnomocnik szefa rządu Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony, mec. Dariusz Tokarczuk.

Jak dodał, dobra osobiste Morawieckich zostały - jego zdaniem - naruszone poprzez publikację materiałów prasowych zawierających nieprawdziwe lub nieścisłe wiadomości na ich temat. 

paw/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaostrzenie kar za pedofilię. B. Mazurek zarzuciła PO hipokryzję

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 21:53
- W 2015 roku nikt inny, tylko PO zmniejszyła okres przedawnienia dla osób, które dopuściły się wykorzystywania seksualnego małoletnich o pięć lat, a dzisiaj, mając usta pełne frazesów, mówią, że my sobie nie poradziliśmy ze zwalczaniem pedofilii, co jest absurdem i rzeczą niedorzeczną - powiedziała wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS).
rozwiń zwiń