X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: ujawnimy majątek, jeśli będzie taki obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 14:15
- Nie mam prawa ujawniania majątku żony, ale jeśli będzie taka regulacja, to zrobimy to natychmiast. Nie mamy nic do ukrycia - powiedział Mateusz Morawiecki, pytany o publikację "Gazety Wyborczej". Artykuł dziennika nazwał "personalnym atakiem ze względów wyborczych".
Audio
  • Mateusz Morawiecki: to personalny atak na moją małżonkę (IAR)
  • Premier: jeśli będzie taki obowiązek, to ujawnimy majątek mojej żony (IAR)
  • Mateusz Morawiecki: nieruchomości, podlegające działalności inwestycyjnej, przejęła żona (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że poniedziałkowy artykuł "Gazety Wyborczej" na temat gruntów zakupionych przez niego wraz z małżonką przed 17 laty jest atakiem w związku z nadchodzącymi wyborami. Szef rządu powiedział na konferencji prasowej, że publikacja zawiera szereg kłamstw i przeinaczeń. 

Mateusz Morawiecki mówił, że publikacja "Gazety Wyborczej" to "personalny atak na jego małżonkę, atak ze względów politycznych". - Taka jest intencja tych kłamstw i manipulacji - przekonywał premier. Zapowiedział jednocześnie, że sprawa artykułu trafi do sądu. 

Mateusz Morawiecki powiedział również, że nie ma prawa ujawniać majątku żony, z którą ma rozdzielność majątkową, ale "jeżeli będzie taka regulacja, to zrobimy to natychmiast". - Nie mamy nic do ukrycia - dodał premier. - Wszystkie nieruchomości, które są wynajmowane, podlegają działalności gospodarczej, albo mogą podlegać procesom inwestycyjnym, przejęła moja małżonka - sprecyzował premier. 

Archidiecezja odpowiada na artykuł "Gazety"

Poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że obecny premier wraz z żoną w 2002 roku kupił 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 roku warta była prawie 4 mln zł. 

Archidiecezja wrocławska wydała wczoraj oświadczenie, w którym poinformowano, że "ceny transakcyjne sprzedaży działek w roku 2002 w obrębie Oporowa były podobne do ceny zakupu działki przez Iwonę i Mateusza Morawieckich". Podobnie bronił się podczas dzisiejszej konferencji prasowej sam premier. 

Pełnomocnik premiera, mecenas Dariusz Tokarczuk, zapowiedział w poniedziałek, że w najbliższych dniach złoży pozew przeciwko wydawcy "Wyborczej", redaktorom naczelnym gazety oraz portalowi Wyborcza.pl i autorowi tekstu. W pozwie czytamy, że przedstawione w tekście informacje są nieprawdziwe, nieścisłe, niepełne i nierzetelne, wobec czego naruszają dobra osobiste. 

PiS proponuje nowe prawo dot. majątku rządzących

W reakcji na artykuł "Gazety Wyborczej" Jarosław Kaczyński zaproponował uchwalenie ustawy dotyczącej ujawnienia majątków i źródeł ich pochodzenia m.in. małżonków osób rządzących oraz ich dzieci. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o tym podczas spotkania w Słupsku. - Trzeba będzie także ujawnić źródła, które doprowadziły do tego, że się posiada i ma na własność jakieś drogie przedmioty, np. nieruchomości, bo to też jest bardzo ważne - mówił prezes PiS. 

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były wiceprezydent Wrocławia: 70 mln zł przytoczone przez "GW" to kwota nierealna

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:03
- Byłem bardzo zdziwiony kwotami podanymi w artykule "Gazety Wyborczej". Te 70 mln to jest w ogóle nierealna kwota w tym terenie - powiedział portalowi tvp.info były wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, odnosząc się do doniesień "Gazety Wyborczej" ws. inwestycji premiera Mateusza Morawieckiego i jego małżonki. 
rozwiń zwiń