X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Minister środowiska chce przyśpieszyć walkę ze smogiem. Dziś sprawą zajmie się rząd

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 07:03
Rząd zajmie się dziś projektem nowelizacji Prawa ochrony środowiska. Zakłada on, że zarząd województwa będzie obowiązkowo monitorował działania w walce ze smogiem powiatów i gmin wskazanych w programie ochrony powietrza. Na posiedzeniu Rady Ministrów zostanie także rozpatrzony projekt zakładający mniejsze opłaty za segregację śmieci.
Audio
  • Koniec ze smogiem i śmieciami. Relacja Marty Szulborskiej (IAR)
Program Czyste Powietrze dotyczy wymiany pieców i termomodernizacji budynków
Program Czyste Powietrze dotyczy wymiany pieców i termomodernizacji budynkówFoto: shutterstock

W przypadku przekroczenia poziomu alarmowego dla trujących pyłów w powietrzu w danej strefie, samorządy będą musiały szybciej wdrażać działania na rzecz walki ze smogiem. Działania te mają kontrolować zarządy województw. Nowe zapisy nakładają na marszałków obowiązek przygotowywania okresowych raportów, które następnie mają być przedkładane ministrowi środowiska do 30 marca każdego roku.

Projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska jest odpowiedzią rządu na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z maja 2018 roku. Unijni sędziowie orzekli, że w latach 2007-2015 ówczesne polskie władze nie podjęły odpowiednich działań mających poprawić jakość powietrza.

Na posiedzeniu rządu znajdzie się nowelizacja ustawa o Inspekcji handlowej. Chodzi o to, aby do Polski nie były sprowadzane nieekologiczne kotły. Projekt ministerstwa przedsiębiorczości i technologii wprowadza kontrole w punktach sprzedaży pieców przez inspektorów handlowych. Za handel gorszej jakości kotłami ma grozić kara grzywny od 10 tysięcy złotych.

Ministrowie zapoznają się także z projektem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tzw. ustawa śmieciowa zakłada, że osoby które zobowiążą się segregować odpady, zapłacą dwa razy mniej niż te, które nie zdecydują się na to.

Dzięki nowym zapisom gminy mają skuteczniej nadzorować firmy odbierające śmieci, a tym samym lepiej kontrolować gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowela ma zachęcić do segregacji odpadów i poprawić poziom recyklingu w Polsce. Zgodnie z założeniami projektu - za niewłaściwe usuwanie odpadów stwarzające zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, będzie grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprzedaż "kopciuchów" ma być karana. Rząd zajmie się projektem ustawy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 10:28
- Sprzedającym kotły na paliwo stałe, które nie spełniają krajowych norm, grozić będzie kara nie mniejsza niż 10 tys. zł - wynika z projektu noweli ustawy, którym we wtorek ma zająć się rząd. Nowe prawo zakaże sprowadzania do Polski kotłów niespełniających ekologicznych norm.
rozwiń zwiń