X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Noc Muzeów w największych miastach w Polsce. Zobacz, jakie atrakcje czekają na zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 07:24
Niecodzienne wystawy, rzadko prezentowane eksponaty, specjalne koncerty i pokazy filmowe. To Noc Muzeów przypadająca z 18 na 19 maja. Weźmie w niej udział wiele polskich miast.
Audio
  • Dyrektor Archiwum IPN Marzenia Kruk wyjaśnia, że odwiedzający będą mogli między innymi zobaczyć jak wygląda praca archiwistów i konserwatorów dokumentów (IAR)
  • Łukasz Szumowski zaprasza na zwiedzanie Ministerstwa Zdrowia (IAR)
  • Teresa Barucka z Archiwum Polskiego Radia zapowiada, że słuchacze dzięki archiwalnym dźwiękom przeniosą się do września 1939 roku (IAR)
Noc Muzeów w Krakowie
Noc Muzeów w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W samej Warszawie podwoje dla zwiedzających otworzy ponad 260 różnych instytucji. Są wśród nich muzea, teatry, galerie, biblioteki, kina, a nawet sądy i komendy policji. Motywem przewodnim warszawskiej Nocy Muzeów w jest 30. rocznica czerwcowych wyborów z 1989 roku. 

W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w tym dniu bowiem jest obchodzony od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów. Ideą wydarzenia jest udostępnienie zwiedzającym muzeów, galerii oraz instytucji na co dzień niedostępnych - za darmo lub za symboliczną opłatą. 

W stolicy będzie można między innymi zwiedzić: Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", Zachętę, Łazienki Królewskie, Bibliotekę Uniwersytecką, Muzeum Fryderyka Chopina oraz Muzeum w Wilanowie.

Debiutantami na "nocnej scenie" jest w tym roku 36 placówek, w tym: Fundacja Rok Rzeki Wisły, Elektrownia Powiśle, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy czy grupa przewodników Praska Ferajna.

Noc Muzeów w największych miastach w Polsce

Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich "Jazdów" zaprasza na spacer po osiedlu Jazdów w towarzystwie najstarszego mieszkańca osiedla. Chętni będą mogli odwiedzić jeden z najbardziej charakterystycznych wieżowców stolicy - Warsaw Spire.

Noc Muzeów można też będzie spędzić na sportowo, na przykład w Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim, gdzie zaplanowano pokazy i warsztaty karate oraz shinkendo - samurajskiej sztuki walki mieczem.

Noc Muzeów organizują, oprócz Warszawy, także inne miasta, w tym: Chorzów, Szczecin, Gryfice, Kielce, Wrocław, Lublin, Zielona Góra i Olsztyn. Chętni będą mogli między innymi zwiedzić Szyb Poniatowski w Katowicach, który stanowił część zamkniętej w ubiegłym roku kopalni Wieczorek. Ponadto Biblioteka Gdańska PAN organizuje prezentację kilku starodruków, a Muzeum Wojska w Białymstoku przygotowało pokaz gotowania dań z książki kucharskiej dla wojska pochodzącej sprzed stu lat. Ponadto będzie można zwiedzić rezydencję prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle. 

Krakowska Noc Muzeów odbyła się wczoraj. Przebiegała pod hasłem "NATURAlnie". Wzięło w niej udział między innymi Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które w maju obchodzi 120-lecie istnienia.

Noc Muzeów z Archiwum Polskiego Radia

"Dźwięki pamięci. Czas pokoju - czas wojny: 1939-1944" - to hasło tegorocznej Nocy Muzeów z Archiwum Polskiego Radia. Specjalny program rozpocznie się wieczorem (od godziny 19.00) w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie. W Noc Muzeów słuchacze - dzięki archiwalnym dźwiękom - przeniosą się do września 1939 roku. 

- Archiwalne dźwięki przypomną także historię słynnej polskiej pieśni wojskowej związanej z bitwą o Monte Cassino - mówi Małgorzata Barucka z Archiwum Polskiego Radia. Barucka dodaje, że podczas wieczoru publiczność wysłucha również niezapomnianych szlagierów i wspomnień gwiazd stołecznych teatrów lat 30. Ponadto w programie znalazły się warsztaty radiowej dykcji i kultury słowa oraz koncert Andrzeja Kołakowskiego. Radiowa Noc Muzeów potrwa do północy.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak