X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konferencja "Więcej Radia!". Polskie Radio liderem w dziedzinie cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 12:45
"Więcej Radia!" - pod takim hasłem odbyła się konferencja poświęcona kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w Polsce. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawia na niej pierwszy pakiet ogłoszeń na rozpowszechnianie programów w multipleksach radia cyfrowego DAB+.
Audio
  • Witold Kołodziejski o konferencji "Więcej Radia!" (IAR)
  • Andrzej Rogoyski: publiczna radiofonia jako pierwsza w Polsce i w tej części Europy rozpoczęła nadawanie w jakości cyfrowej (IAR)
  • Witold Kołodziejski: nowa oferta to przede wszystkim lepsza jakość (IAR)
Więcej Radia pod takim hasłem odbywa się konferencja poświęcona kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w Polsce
"Więcej Radia!" pod takim hasłem odbywa się konferencja poświęcona kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w PolsceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Konferencję otworzył prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który podkreślił, że publiczna radiofonia jako pierwsza w Polsce i w tej części Europy rozpoczęła nadawanie w jakości cyfrowej. 

- Jestem zaszczycony, że jako prezes Polskiego Radia, spółki, która jest liderem w dziedzinie cyfryzacji radiowej, mogę otworzyć konferencję, która jest poświęcona przede wszystkim aspektom technicznym. Myślę jednak, że nie powinniśmy zapominać o najważniejszych osobach, którym dedykowany jest DAB+, czyli o naszych radiosłuchaczach - powiedział Andrzej Rogoyski. 

- Uruchamiamy cyfryzację radia komercyjnego, prywatnego, nie publicznego. Tam, gdzie jest potrzeba, pomysł na radio, na nowy program, nowego słuchacza albo stary program w nowej technologii, tam wszystkich zapraszamy do współpracy, by realizować nasze marzenie, czyli więcej radia - powiedział z kolei szef KRRiT Witold Kołodziejski. 

kolodziejski witold 1200 FREE.jpg
Witold Kołodziejski: Polskie Radio liderem w procesie cyfryzacji

Polskie Radio liderem cyfryzacji radiowej

1 października 2013 roku Polskie Radio jako pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Na części ogólnopolskiej multipleksu Polskiego Radia znajdują się: Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz Radio Poland.

W jakości cyfrowej można też słuchać rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreśla, że dzięki cyfrowemu systemowi DAB+ odbiorcy nie tylko usłyszą różnicę w jakości dźwięku, ale także będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej. 

Cyfryzacja radiofonii w Polsce to jeden z celów strategicznych KRRiT do 2022 roku. Proces koncesyjny będzie dotyczyć miejsc na multipleksach lokalnych w 34 miastach w Polsce. 

CYFROWE RADIO DAB+- ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak