X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Rafalska: podpisałam nowelę rozporządzenia ws. nowego typu placówek dla autystów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:23
- Podpisałam nowelizację rozporządzenia, która wprowadza nowy typ środowiskowego domu samopomocy - typu D - dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
Audio
  • E. Rafalska: nowy typ domów samopomocy dla osób niepełnosprawnych (IAR)
  • Elżbieta Rafalska o ośrodkach dziennego wsparcia (IAR)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta RafalskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Obecnie funkcjonują trzy typy ŚDS, podzielone w zależności od kategorii osób, dla których są przeznaczone. Typ A - dla osób przewlekle psychicznie chorych, typ B - dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz typ C - dla wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Dom może obejmować wsparciem więcej niż jedną kategorię osób (domy wielotypowe).

Nowelizacja rozporządzenia podpisana w czwartek przez minister rodziny wprowadza nowy typ ŚDS: D - dla osób ze spektrum autyzmu.

- Dotychczasowe typy domów mogły mieć wśród swoich uczestników osoby z autyzmem. Jednak dążeniem środowisk reprezentujących osoby ze spektrum autyzmu było wyodrębnienie nowego typu domu i to jest odpowiedź na te potrzeby - podkreśliła Elżbieta Rafalska na konferencji prasowej w resorcie.

Jak dodała, określona będzie minimalna liczba miejsc dla domów typu D. - Nie może być mniejsza niż pięć w przypadku osób ze spektrum autyzmu, i nie mniej niż siedem dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi albo osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi - powiedziała.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: ze świadczenia "Dobry start" skorzysta 4,5 mln uczniów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 14:58
- Ze świadczenia "Dobry start" skorzysta 4,5 mln polskich uczniów - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Roczny koszt tego programu to 1,4 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ w sposób oczywisty zmniejszył ubóstwo

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:41
- Dostajemy nagrody międzynarodowe za skuteczne zwalczanie nierówności społecznych, w UE byliśmy oceniani jako rząd, który najlepiej zwalczał ubóstwo wśród dzieci i młodzieży - powiedziała w "Sygnałach dnia" szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwróciła natomiast uwagę, że "na rodzimym podwórku" nie mają końca ataki na 500+.
rozwiń zwiń