X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Komisja śledcza ds. VAT. Zeznaje były minister finansów z PO Mateusz Szczurek

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:30
Były minister finansów Mateusz Szczurek składa zeznania przed sejmową komisją śledczą ds. podatku VAT. Szefem resortu finansów był on w latach 2013-2015 w rządzie PO-PSL.
Audio
  • Były minister finansów Mateusz Szczurek stanie przed komisją ds. VAT, relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)
Były minister finansów Mateusz Szczurek podczas przesłuchania
Były minister finansów Mateusz Szczurek podczas przesłuchaniaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wiceprzewodniczący komisji z ramienia Kukiz’15 Błażej Parda wyjaśnił, że jej członkowie będą chcieli przede wszystkim uzyskać informacje o szczegółach wprowadzania poszczególnych rozwiązań uszczelniających system podatkowy, ich skuteczności i ściganiu przestępstw podatkowych przez służby skarbowe.

Innym tematem będzie też kwestia samodzielności w podejmowaniu decyzji przez Mateusza Szczurka. - Wygląda na to, że była premier Ewa Kopacz nieszczególnie interesowała się tą dziedziną, podobnie jak służbami specjalnymi, więc podejrzewam, że ci ministrowie mieli dużo wolnej ręki - stwierdził wiceprzewodniczący komisji.

Zeznania byłej premier

We wtorek zeznania przed komisją złożyła była premier Ewa Kopacz. Pytana o wyłudzenia podatku VAT w obrocie paliwami powiedziała, że sama nie pamięta, aby otrzymywała informacje na ten temat od ówczesnego ministra finansów. - Jestem przekonana, że jeśli to był problem, to ten problem nie umknął komuś takiemu jak odpowiedzialny minister finansów - dodała była premier. Ewa Kopacz kilkukrotnie mówiła, że w jej ocenie Mateusz Szczurek był dobrym ministrem.

Czytaj więcej
Marcin Horała 1200 Jedynka.jpg
Marcin Horała: raport z prac komisji ds. VAT przedstawimy w tej kadencji

Komisja śledcza do spraw VAT bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Prace komisji obejmują lata 2007-2015. Posłowie zaczęli prace w lipcu poprzedniego roku, dotąd przesłuchując ponad 40 świadków. Według szacunków Ministerstwa Finansów luka w podatku VAT w tym okresie mogła wynieść ponad 250 mld zł.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Horała o wyłudzeniach VAT: tworzono luki w prawie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:45
- Pan Janusz Piechociński programowo niczego nie pamięta, np. jakie było jego stanowisko w konsultacjach międzyrządowych, które prowadziło jego ministerstwo - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Horała przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.
rozwiń zwiń