X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaostrzenie kar za pedofilię. B. Mazurek zarzuciła PO hipokryzję

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 21:53
- W 2015 roku nikt inny, tylko PO zmniejszyła okres przedawnienia dla osób, które dopuściły się wykorzystywania seksualnego małoletnich o pięć lat, a dzisiaj, mając usta pełne frazesów, mówią, że my sobie nie poradziliśmy ze zwalczaniem pedofilii, co jest absurdem i rzeczą niedorzeczną - powiedziała wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS).
Audio
  • Beata Mazurek: politycy PO mają w kwestii karania pedofilii usta pełne frazesów (IAR)
Wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek
Wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata MazurekFoto: PAP/Radek Pietruszka

Beata Mazurek zarzuciła Platformie Obywatelskiej hipokryzję w sprawie zaostrzenia kar dla pedofilów. Po popołudniowej dyskusji na sali plenarnej, dyskusja nad zmianami w prawie karnym odbywała się na posiedzeniu sejmowej Komisji Ustawodawczej.

Beata Mazurek mówiła w TVP Info, że politycy PO mają w kwestii karania pedofilii usta pełne frazesów.

sejm-ok-1200-tw.jpg
Sejm: projekt nowelizacji Kodeksu karnego ws. pedofilii skierowany do drugiego czytania

- W 2013 czy 2014 roku propozycje ustawy dotyczącej zwalczania pedofilii przyniósł do Sejmu Patryk Jaki. Ona została ośmieszona, zdezawuowana i nic z nią praktycznie nie zrobiono. W 2015 roku nikt inny, tylko Platforma Obywatelska zmniejszyła okres przedawnienia dla osób, które dopuściły się wykorzystywania seksualnego małoletnich o pięć lat, a dzisiaj, mając usta pełne frazesów, mówią, że my sobie nie poradziliśmy ze zwalczaniem pedofilii, co jest absurdem i rzeczą niedorzeczną - mówiła Beta Mazurek.

Przestępstwa dotyczące pedofilii mają się nie przedawniać. Projekt podnosi też z 15 do 16 lat wiek ofiar, do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia. Obecnie za zgwałcenie dziecka grozi kara 15 lat pozbawienia wolności. Projekt zakłada podwojenie maksymalnej sankcji za ten czyn, czyli karę 30 lat więzienia. To właśnie ta granica ma zastąpić funkcjonującą dziś osobno karę 25 lat pozbawienia wolności.

Nad projektem nowelizacji od kilku miesięcy pracowało ministerstwo sprawiedliwości. Dokument trafił na posiedzenie Rady Ministrów krótko po publikacji filmu "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach pedofilii wśród duchownych.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak