X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Międzynarodowa współpraca ws. cen leków. W Warszawie podpisano umowę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 20:11
Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Litwa będą ściślej współpracować w zakresie polityki lekowej, wymiany informacji i dostępu pacjentów do różnych terapii. Memorandum w sprawie uczciwych i przystępnych cen leków podpisali w Warszawie ministrowie zdrowia Grupy Wyszehradzkiej i Litwy.
Audio
  • Minister Łukasz Szumowski powiedział, że współpraca będzie obejmowała wiedzę o tym, w jaki sposób są refundowane leki w poszczególnych krajach (IAR)
Sygnatariusze memorandum o współpracy w dziedzinie uczciwych i przystępnych cen leków
Sygnatariusze memorandum o współpracy w dziedzinie uczciwych i przystępnych cen lekówFoto: PAP/Paweł Supernak

Minister Łukasz Szumowski powiedział, że współpraca będzie obejmowała wiedzę o tym, w jaki sposób są refundowane leki w poszczególnych krajach, jakie są ceny tych leków, które leki są zagrożone, których leków brakuje, których leków mamy wystarczająco.

W tej chwili ta wiedza nie jest powszechnie dystrybuowana pomiędzy krajami regionu. - Docelowo chcielibyśmy również, aby wiedza o pewnych mechanizmach dzielenia ryzyka czy wiedza o finansowym aspekcie refundacyjnym, również była możliwa do dzielenia się - mówił minister.

Litewski minister zdrowia Aurelijus Veryga powiedział, że bardzo ważna jest wymiana informacji dotycząca mechanizmów refundacji leków, bo koncerny farmaceutyczne mają dostęp do wszystkich danych na temat cen leków w poszczególnych krajach.

Memorandum o współpracy w dziedzinie uczciwych i przystępnych cen leków podpisali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, czeski minister Adam Vojtech, litewski minister Aurelijus Veryga, słowacki sekretarz stanu Stanislav Spanik i węgierska sekretarz stanu Ildiko Horvath.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: proponujemy 100 mld zł na NFZ już w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 17:33
W przyszłym tygodniu składamy do parlamentu propozycję zmian planu finansowego NFZ. Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń