X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Kempa: atak na ambasadora Marka Magierowskiego to nie incydent, to poważna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:54
– Atak na Marka Magierowskiego nie powinien mieć miejsca. Bardzo dobrze, że pani ambasador Izraela została wezwana w trybie, w jakim powinna zostać wezwana do ministerstwa spraw zagranicznych – powiedziała Beata Kempa minister ds. pomocy humanitarnej i kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • 15.05.19 Beata Kempa: atak na ambasadora Magierowskiego to oburzający fakt.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Ambasador Izraela Anna Azari została wezwana na środę do resortu w związku z atakiem. Jednocześnie zaapelowała do władz Izraela o zapewnienie należytej i skutecznej ochrony polskim dyplomatom. 

Marek Magierowski 1200.jpg
Marek Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie. Policja: podejrzany w areszcie domowym

– Atak ten jest oburzającym faktem i nie powinien mieć miejsca. Nie nazwałabym tego incydentem. To poważna sprawa. Bardzo dobrze, że pani ambasador Izraela została wezwana w trybie, w jakim powinna zostać wezwana do ministerstwa spraw zagranicznych – wskazała Beata Kempa.

Ustawa S.447 nie jest zagrożeniem dla Polski

W ostatnich dniach jednym z ważniejszych tematów w polskiej debacie publicznej była sprawa ustawy S.447, która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania kanałami dyplomatycznymi organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. 

fe12c462-9a4d-465c-a982-97731b52b446.jpg
Ustawa 447 i roszczenia wobec Polski. Komentarze publicystów

 Jeżeli jeden z przedstawicieli amerykańskiej administracji mówi wyraźnie, że ustawa nie będzie dotyczyła Polski, to jest to sygnał, że tak będzie. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że dokument ten nie ma przełożenia na polskie prawo. (…) Dla nas sprawa jest jasna: żadne odszkodowania nie będą się należały. Ten komunikat jest przez nasz rząd jasno postawiony i to powinno wystarczyć – zaznaczyła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

W Sejmie o walce z pedofilią

W środę po południu Sejm zajął się rządowym projektem nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar, w tym m.in. za przestępstwa związane z pedofilią. Beata Kempa podkreśliła, że pierwszą poważną odsłoną i orężem do walki z pedofilią jest rejestr pedofilów, który wprowadził rząd Zjednoczonej Prawicy. Wskazała, że jest on szczególnie ważny w miejscach, gdzie przebywają małe dzieci.

0a8fc0d9-4fe4-49d8-8692-858c44090204.jpg
Premier: apeluję do posłów, także KE, o głosowanie za zaostrzeniem kar ws. pedofilii

– Mam tu na myśli żłobki lub przedszkola, których dyrektorzy mają możliwość sprawdzenia, kogo zatrudniają do pracy w swoich placówkach. Gdyby nie powstał, to można sobie wyobrazić jaka byłaby teraz wrzawa. W ministerstwie sprawiedliwości przygotowano dużą nowelizację kodeksu karnego, obejmującą również zaostrzenie kar za akty pedofilii. Każdy akt pedofilski to zbrodnia na małym dziecku. Powinniśmy stać murem za ofiarami i pracować jak najszybciej nad projektem zaostrzającym kary. Musimy intensyfikować działania w tym zakresie – podkreśliła Beata Kempa.

Z Beatą Kempą rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MSZ: oczekujemy od Izraela przeprowadzenia szybkiego dochodzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 14:35
- Atak na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego to czyn godny potępienia. Oczekujemy od strony izraelskiej przeprowadzenia szybkiego dochodzenia - powiedział w środę wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: atak na Marka Magierowskiego, oświadczenie arcybiskupa Głódzia, raport Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:22
O ataku na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, oświadczeniu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia oraz o końcowym raporcie przedstawionym przez komisję ds. Amber Gold mówili: Marek Król (komentator niezależny) i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). 
rozwiń zwiń