X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Czerwiński: w sprawie Amber Gold szukano haków na polityków

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:11
- Jeśli w związku z aferą Amber Gold ktokolwiek będzie miał udowodnioną winę, np. poprzez zaniechanie podejmowania decyzji, to musi ponieść odpowiedzialność. Nie można jednak urządzać polowania na czarownice - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Andrzej Czerwiński.
Audio

W środę odbyło się jedno z ostatnich posiedzeń sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, powołanej w lipcu 2016 r. Jej szefowa Małgorzata Wassermann przekazała pozostałym członkom komisji projekt raportu końcowego. Posłanka PiS wskazywała, że wiele instytucji państwa nie dopełniło obowiązków ws Amber Gold. Jej zdaniem skrajnie źle ocenić trzeba prokuraturę, służby specjalne i policję. 

Andrzej Czerwiński podkreślił, że działalność Amber Gold nie była zgodna z prawem. - Przestępcy są zatrzymani i muszą ponieść odpowiedzialność. Jednak wiązanie z nimi syna polityka i innych polityków jest nieuprawnione - powiedział gość Polskiego Radia 24. Poseł PO tłumaczył, że za czasów PO podjęto próbę uniezależnienia prokuratury od polityków. Jego zdaniem była to dobre posunięcie. - Państwo prawa nie było i nie jest zbudowane. Chcieliśmy zrobić państwo prawne niezależne od polityków, prokuraturę wydzieloną z nadzoru politycznego - tłumaczył.

Jego zdaniem ws. Amber Gold szukano haków na polityków. - Z potężnej chmury nie spadło wiele kropli politycznych. Potwierdziło się, że Marcin P. prowadził działalność przestępczą. To działo się w Gdańsku, politycy byli przy otwarciu linii lotniczych, nawet ciągnęli samolot. Pewnie teraz plują sobie w brody, że przylepili się do kogoś, kto stworzył wizję świetlanej przyszłości - podsumował Andrzej Czerwiński.-

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek.

Data emisji: 15.05

Godzina emisji: 16.15

PR24

Zobacz więcej na temat: Amber Gold komisja śledcza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Wasserman: nie ma wątpliwości, że szef Amber Gold był słupem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:30
Zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Jej przewodnicząca Małgorzata Wassermann (PiS) zaprezentowała projekt raportu końcowego. W jej ocenie nie ma żadnych wątpliwości, że szef Amber Gold Marcin P. był "słupem", a rozdzielenie Prokuratury Generalnej i Ministerstwa Sprawiedliwości było "ogromnym błędem".
rozwiń zwiń