X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Apel o przywrócenie połączeniach autobusowych: stwórzmy możliwości finansowe

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:05
- Wsparcie komunikacji jest ważne, ale trzeba to zrobić mądrze, nie tworząc centralnego urzędu który będzie decydował o połączeniach. Trzeba sprawić, żeby komunikacja, ale i decyzje o połączeniach były bliżej ludzi – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Piotr Apel.
Audio
  • 15.05.19 Piotr Apel: nie można uzależniać żadnej gminy od urzędu państwowego
Piotr Apel
Piotr ApelFoto: PR24/AK

Sejm zajmie się projektem ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, zakładającym przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, został zapowiedziany na lutowej konwencji PiS przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, jako jedna z propozycji tzw. nowej piątki PiS.

- Koncepcja Prawa i Sprawiedliwości była taka, żeby stworzyć urząd centralny, nie może być mowy o tworzeniu kolejnego, wygodnego dla kolegów miejsca – podkreślał gość audycji, zaznaczając przy tym, że ważne jest stworzenie odpowiednich rozwiązań, które umożliwią sprawne funkcjonowanie komunikacji publicznej. - Stwórzmy możliwości finansowe, trzeba doprowadzić do sytuacji, w której będzie się to opłacać, należy opracować mechanizm transportu a nie dofinansować tą czy inną gminę. Nie można uzależniać żadnej gminy od urzędu państwowego, to jest niekorzystne dla demokracji. Gdyby Kikiz’15 miało o tym decydować, zrobiono by to lepiej i mądrzej.

Według premiera, odtwarzając połączenia autobusowe, rząd postanowił zmierzyć się z problemem cywilizacyjnym. Premier podkreślił, że w praktyce większość przewozów realizują przewoźnicy prywatni, którzy wykonują regularne przewozy na liniach rentownych, a nierentowne zamykają, "skazując wielu mieszkańców, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, na wykluczenie transportowe". Odtwarzanie zlikwidowanych połączeń ma odbywać się we współpracy z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 13:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywrócenie połączeń PKS: Ekspert: istnieją miejscowości całkowicie odcięte od komunikacji autobusowej

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 15:51
– W naszym kraju dochodzi do absolutnego kuriozum, gdy w niektórych miejscowościach funkcjonują dwa połączenia autobusowe w ciągu dnia. To niespotykane w tej części Europy – powiedział Bartosz Jakubowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Na sobotniej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziano tzw. Piątkę Kaczyńskiego, jednym z jej elementów ma być przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Borowski: "piątka Kaczyńskiego" to potwierdzenie wiarygodności PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 11:31
- Ufam premierowi. Człowiek uwiarygadnia się swoją pracą. Środki przeznaczone np. na program 500 plus zabrano złodziejom - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego kluby Gazety Polskiej, działacz opozycji w czasach PRL. Gościem PR24 był też Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń