X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arkadiusz Mularczyk: jest pełna determinacja rządu, by zwalczać pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 17:24
- Nie ma akceptacji dla zjawiska pedofilii, gdziekolwiek występuje i dotyczy jakiegokolwiek środowiska - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. 
Audio

W przyjętym we wtorek przez rząd projekcie nowelizacji Kodeksu karnego główne zmiany w obszarze walki z pedofilią zakładają, że za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat, najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, a zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać. Zmiany zakładają również likwidację tzw. kar "w zawiasach" dla pedofilów, a ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16. roku życia, a nie jak dziś do 15. Ponadto w rejestrze pedofilów zostanie ujawniony zawód skazanych.

Arkadiusz Mularczyk tłumaczył, że wykorzystywanie seksualne dzieci przez kogokolwiek jest nieakceptowalne społecznie, moralnie i prawnie. - Jest pełna determinacja rządu, żeby tę przestępczość zwalczać i karać - powiedział poseł PiS. Przypomniał, że dzisiejsza opozycja ze sceptycyzmem odnosiła się w przeszłości do surowszego karania pedofilii. - Nasze inicjatywy w tej sprawie spotykały się z brakiem akceptacji - dodał.

Jego zdaniem problem pedofilii nie powinien być wykorzystywany w kampanii wyborczej. - Publikacja filmu dwa tygodnie przed wyborami ma jednoznaczną konotację polityczną. Przypomina to sytuację z filmem "Kler", którego premiera odbyła się przed wyborami samorządowymi. Podobna zbieżność, ciężki atak na Kościół. Tematy są nieprzyjemne i każdy moment jest zły, ale konotacja polityczna jest jasna. O coś inicjatorom chodziło - powiedział. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nie ma akceptacji dla zjawiska pedofilii. - Natomiast byłbym ostrożny z epatowaniem, powoływaniem komisji. Nie wiem, co te komisje miałyby wyjaśniać. Każda sytuacja jest indywidualna, czy dotyczy nauczyciela, polityka, czy też księdza. To indywidualny przypadek wykorzystywania słabości małoletniego. Każdy przypadek powinien być oceniany przez policję, prokuraturę i w konsekwencji przez sąd. Przestępczość pedofilska jest w każdym środowisku, w każdym środowisku są osoby, które nadużywają swojej pozycji - powiedział. - Apeluję o opamiętanie, sprawy dotykają ludzi młodych, mają wpływ na ich życie. Rozgrzebywanie ran jest niepotrzebne, służy tylko polityce, chyba taki jest cel apeli Grzegorza Schetyny - dodał Arkadiusz Mularczyk.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Data emisji: 14.05

Godzina emisji: 16.15

PR24


Zobacz więcej na temat: pedofilia Kościół POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski: trzeba skupić się na ofiarach pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 09:01
- Powinniśmy się skupić na ofiarach pedofilii, którym trzeba pomagać. Mam wrażenie, że ten problem jest zupełnie pomijany - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Wiele osób zamiast tego frontalnie atakuje Kościół - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z pedofilią. Jarosław Gowin: Kościół nie zdał egzaminu w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 09:11
– Jeżeli ktoś celowo chronił pedofilów, to powinien ponieść nie tylko konsekwencje kościelne, ale i karne – mówił w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko nie mów nikomu" - film braci Sekielskich. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
- Nie ma taryfy ulgowej dla pedofilów. Film braci Sekielskich to atak na pedofilię, a nie na Kościół - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. Do tematu odniół się również Jerzy Jachnik, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń