X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Suski: przyjęliśmy ustawę zaostrzającą przepisy. Nawet 30 lat więzienia za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:38
- Na posiedzeniu rządu przyjęliśmy ustawę zaostrzającą. Będą wyższe kary za najohydniejsze zbrodnie, w tym za pedofilię. To będą kary nawet do 30 lat bezwzględnego więzienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • 14.05.19 Marek Suski: przyjęliśmy ustawę zaostrzającą przepisy

Rząd przyjął obszerną nowelizację Kodeksu karnego, która zakłada m.in. podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię z 25 do 30 lat.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Prawo i Sprawiedliwość proponuje rozwiązania, które "będą poprawiać nasze bezpieczeństwo" i pozwolą skutecznie ścigać najgroźniejszych przestępców. - Podwyższamy karę za pedofilię. Prawdziwa walka z nią może się zaostrzyć - tylko z korzyścią dla naszych dzieci. Natomiast opozycja wpadła we własne sidła i będzie musiała z nami głosować "za" zaostrzeniem kar - powiedział Marek Suski.

Według niego obecna dyskusja o pedofilii to "temat wywołany, podgrzewany politycznie". - Ale walka z pedofilią w ogóle jest czymś ważnym. Pedofilia jest obrzydliwym przestępstwem. My zwiększyliśmy możliwość karania różnych, groźnych przestępstw. Choć wtedy, kiedy proponowaliśmy zmianę Kodeksu karnego w celu zaostrzenia kar, podniosły się głosy, że nie liczy się surowość, a tylko skuteczność w ściganiu. Taki front obrony przestępców działał przez lata - podkreślił polityk.

Przypomniał także próby walki z tego rodzaju przestępstwami za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. - Przypominam sobie Donalda Tuska, który - kiedy był problem z pedofilią - mówił, że rozwiązaniem problemu będzie chemiczna kastracja. Potem jeden z profesorów powiedział, że to jest niezgodne z konstytucją. Kiedy się okazało, że sprawa dotyczy również pana Polańskiego, w jego obronie stanęli wszyscy celebryci. Mówili, że się zmienił, że tak naprawdę trzynastoletnie dziewczyny wskakują panu do łóżka. I Platforma odstąpiła od zaostrzania kar. Dopiero my zrobiliśmy rejestr pedofilów. Ale też słyszymy, że to jest niezgodne z konstytucją, prawami człowieka albo że będzie dochodziło do samosądów - zaznaczył gość PR24.

- Tuż przed wyborami Platforma nagle zmieniła poglądy i teraz jest na czele frontu walki z pedofilią. To skądinąd dobrze. Szkoda tylko, że oni trzeźwieją na kilka dni przed wyborami, a po wyborach znowu są w amoku. Pamiętamy przecież, jak było z wiekiem emerytalnym czy z likwidacją stoczni - dodał Marek Suski.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd chce zaostrzyć kary za przestępstwa pedofilskie. Projekt trafił do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:00
Premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedzieli zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa, w tym za pedofilię. Projekt zmian w Kodeksie karnym trafił do Sejmu, posłowie zajmą się nim prawdopodobnie już w środę.
rozwiń zwiń