X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:12
Prezydent uważa, że walka z pedofili jest konieczna "bezwzględnie i wszędzie". Andrzej Duda odniósł się na Twitterze do filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", opisującego przypadki nadużyć seksualnych, jakich dopuścili duchowni wobec dzieci. 
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Kancelaria Prezydenta

Prezydent odniósł się na Twitterze do dokumentu nt. pedofilii w kościele pt. "Tylko nie mów nikomu". "Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie" - podkreślił prezydent. 

"Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!" - zaapelował prezydent. 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. 

Reakcje na film

W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania. 

W przesłanym w sobotę PAP oświadczeniu prymas Polski abp Wojciech Polak wyraził głębokie poruszenie tym, co zobaczył w filmie T. Sekielskiego. "Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła" - napisał prymas. 

W poniedziałek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie T. Sekielskiego.

msze 

Czytaj także

Piotr Semka: zastosowana kiedyś metoda przeczekania problemu, teraz się mści

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:59
- Film Tomasza Sekielskiego można było puścić tydzień po wyborach. Kontekst polityczny tego obrazu o pedofilii w Kościele jest oczywisty. Autorzy powinni trzymać się z dala od polityki – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski o filmie Tomasza Sekielskiego: data emisji znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:17
- Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" uruchomił efekt kuli śnieżnej i teraz w wymiarze politycznym zaczyna się licytacja na pomysły dotyczące walki z pedofilią. PSL w tym wyścigu jednak nie uczestniczy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń