X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Anita Czerwińska: mamy do czynienia z atakiem na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:10
- Pedofilia jest okrutnym przestępstwem, które trzeba ścigać, karać i napiętnować społecznie. Dotyczy to wszystkich sprawców. Obecnie mamy do czynienia z próbą przeniesienia odpowiedzialności zbiorowej na Kościół. Odczytuję to jako atak na polski Kościół - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Anita Czewińska.
Audio

Na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

Anita Czerwińska przyznała, że nie oglądała filmu. Podkreśliła, nie może wypowiadać na jego temat. Problem odczytuje jednak jako atak na polski Kościół. - Zgodnie z danymi ministerstwa sprawiedliwości nie można powiedzieć, że duchowieństwo jest szczególnie reprezentowane wśród przestępców pedofilii.  Jest wręcz przeciwnie. W związku z tym odczytuje to jako kontynuację wojny religijnej. Bronić będę Kościoła jak każdej innej grupy na którą rozciągano by odpowiedzialność zbiorową. Uważam, że należy odnosić się konkretnych sprawców -  powiedziała posłanka PiS. 

Jej zdaniem Kościół powinien stanowczo reagować na takie przypadki. - To się dzieje. Jeden z bohaterów filmu został przeniesiony do stanu świeckiego. Jest więc reakcja Kościoła. Jestem za tym, by szeregi duchowieństwa były czyste. Niestety tam też przenikają osoby, by czynić zło, o niecnych zamiarach. Ze złem trzeba się rozliczać, ale dotyczy to wszystkich grup społecznych i zawodowych  - tłumaczyła posłanka Czerwińska. 

Dodała, że sprzeciwia się atakowi na Kościół. - Taki jest cel, to kontynuacja wojny ideologicznej. Ona trwa od dawna  - podsumowała.  

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Data emisji: 13.05

Godzina emisji: 16.15

PR24


 


Zobacz więcej na temat: pedofilia Kościół
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kania nie jest już księdzem. Informacja w filmie Sekielskich nieaktualna

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:08
Skazany za pedofilię Paweł Kania nie jest już księdzem. Decyzja Stolicy Apostolskiej zapadła jeszcze przed premierą filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich - przekazał rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski. Dodał, że reżyser nie kontaktował się z archidiecezją i "być może stąd wynika brak tej wiedzy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: zastosowana kiedyś metoda przeczekania problemu, teraz się mści

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:59
- Film Tomasza Sekielskiego można było puścić tydzień po wyborach. Kontekst polityczny tego obrazu o pedofilii w Kościele jest oczywisty. Autorzy powinni trzymać się z dala od polityki – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski o filmie Tomasza Sekielskiego: data emisji znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:17
- Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" uruchomił efekt kuli śnieżnej i teraz w wymiarze politycznym zaczyna się licytacja na pomysły dotyczące walki z pedofilią. PSL w tym wyścigu jednak nie uczestniczy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń