X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: rząd PiS inwestuje w infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:28
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd PiS daje gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Na regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie Mateusz Morawiecki podkreślił, że w kolejnych latach w Polsce będzie rosło zużycie gazu, dlatego rząd inwestuje w infrastrukturę.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Szczecinie (PR24)
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w Szczecinie
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

- W krótkim czasie damy prawdziwą gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w niedzielę na konwencji regionalnej PiS w Szczecinie.

- Jeśli nasi poprzednicy dawali nam jakąś gwarancje w kluczowym surowcu energetycznym, jakim jest gaz, to była to gwarancja tego, że do 2037 r. mieliśmy być uzależnieni od Gazpromu, od Rosji, od jednego dostawcy, to była ich gwarancja. My w krótkim czasie już teraz widzimy, że damy prawdziwą gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego - powiedział Morawiecki.


pap_piskonwencja1200.jpg
Konwencja PiS w Szczecinie. "Bezpieczeństwo, suwerenność i efektywność energetyczna"

Jak dodał, bezpieczeństwo Polski będzie oparte na trzech wielkich: to jest bezpieczeństwo oparte o terminale, które będą mogły przyjmować powyżej 10 mld m sześciennych, to jest gazociąg bałtycki, to są interkonektory, ale to jest również krajowe wydobycie.

Podkreślił, że bezpieczeństwo, suwerenność i efektywność energetyczna, to także inne obszary. - Zmieniamy model zasilania naszej gospodarki w energetykę w taki sposób, by promować źródła odnawialne, promować źródła gazowe, ale również zachowywać nasz suwerenny potencjał do zasilnia naszej gospodarki również z węgla, również z innych źródeł, które są u nas dostępne i będziemy je budować - powiedział szef rządu.

Rozwój dróg

Mateusz Morawiecki mówił, że inwestycje infrastrukturalne stanowią gwarancję szybkiego rozwoju gospodarczego. W Szczecinie premier bierze udział w regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wśród priorytetów rządu wymienił między innym drogi ekspresowe, które połaczą poszczególne części województwa z resztą kraju.

"Ważne wybory"

Najbliższe majowe wybory do europarlamentu i jesienne wybory do parlamentu krajowego określą, którą drogą pójdzie naród - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w niedzielę w Szczecinie podczas konwencji regionalnej PiS.

- W życiu wszystkich narodów, państw, są takie momenty szczególne, takie momenty, które później często ex-post zadecydowały o tym, którą drogą naród poszedł. I takim szczególnym momentem są te najbliższe wybory do europarlamentu i wybory do parlamentu krajowego - powiedział Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę, że wybory do PE, które odbędą się 26 maja, określą czy "Polska będzie prowadziła taką politykę w ramach Unii Europejskiej, żeby coraz bardziej wszystkim Polakom opłacało się być w tej UE, czy będzie to inna droga - podwójnych standardów, podwójnej prędkości".

- My chcemy drogę sprawiedliwą dla wszystkich, także żeby Unia Europejska służyła również wszystkim Polakom - dodał.
Według szefa rządu, stoimy obecnie na rozdrożu i musimy dokonać wyboru.

- Te wybory to nie tylko wybór tych, czy innych ludzi, tej czy innej partii. Te wybory, to wybór drogi. Stoimy na rozdrożu i wybieramy drogę kontynuacji zmian w kierunku Polski solidarnej, Polski skutecznie zabiegającej o interesy w ramach UE. Wybieramy tę drogę, która jest najlepszą drogą dla wszystkich obywateli. I wszystkich obywateli chcemy zaprosić na tę dobrą, szczęśliwą drogę. Chodźcie z nami - zaapelował szef rządu.

Konwencje PiS

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów

Wideo z konwencji regionalnej PiS w Szczecinie:

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię. Przygotowano zmiany w Kodeksie karnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:50
Jarosław Kaczyński mówi o zaostrzeniu kar za pedofilię. Prezes PiS powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia". Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA Joachim Brudziński: naśmiewano się z Polski powiatowej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:00
- W czasach naszych poprzedników zaserwowano naszej ziemi pogardę, naśmiewano się z Polski powiatowej. My upomnieliśmy się o jej godność - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński na konwencji PiS w Szczecinie. 
rozwiń zwiń