X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię. Przygotowano zmiany w Kodeksie karnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:50
Jarosław Kaczyński mówi o zaostrzeniu kar za pedofilię. Prezes PiS powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia". Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Szczecinie (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu EuropejskiegoFoto: PAP/Marcin Bielecki

Prezes PiS dodał, że kary za pedofilię będą szczególnie surowe dla tych, którym powierzono opiekę nad dziećmi - w tym księży, a także na przykład celebrytów.


pap_piskonwencja1200.jpg
Konwencja PiS w Szczecinie. "Bezpieczeństwo, suwerenność i efektywność energetyczna"

- To my podjęliśmy walkę z pedofilią - podkreślił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował, że przygotowane zostały zmiany w Kodeksie karnym, przewidujące wysokie kary za pedofilię. - Nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - zapowiedział.

Kaczyński podczas niedzielnej konwencji partii w Szczecinie podkreślał konieczność bronienia "naszych wartości, tych tradycyjnych". "Tych, które ukształtowały się w trakcie naszej historii - jak wszyscy państwo wiecie, niełatwej historii - tych, które zostały ukształtowane przez naszą religię, przez Kościół" - powiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że partia rządząca jest atakowana przez przeciwników "w sposób wyjątkowo wręcz nieuczciwy i bezecny" z powodu "pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele".

- My nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie - także w sferze Kościoła - nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. Co więcej, to my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, kto krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska - podkreślił prezes PiS.

- Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym, gdzie te przestępstwa będą karane bardzo surowo, dużo surowiej niż obecnie. Dzisiaj bardzo często zapada nawet wyrok z zawieszeniem, praktycznie żadna kara, jak to się mówi: "w zawiasach" czyli w ogóle. Otóż nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - powiedział Kaczyński.

O seksualizacji dzieci i wartościach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że należy chronić dzieci przed przedwczesną seksualizacją. W wyniku takiej edukacji dzieci są sprowadzane na złą drogę - mówił polityk podczas konwencji w Szczecinie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że odpowiedzią jest obrona naszych wartości, które ukształtowały się przez historię i religię.

Programy społeczne

Jarosław Kaczyński powiedział także, że trzeba obronić prawo do realizowanej przez rządzących polityki społecznej.

Prezes PiS wyjaśnił, że PiS chce obronić programy społeczne, wprowadzone w ostatnich latach. 

Wymienił elementy programu społecznego PiS: 500+, trzynastą emeryturę, 300 zł wyprawki, bezpłatne leki dla seniorów.

"Dlaczego to jest zagrożone? Bo przecież nasi przeciwnicy mówią, że to jest nieracjonalne, to jest niewłaściwe, że to jest rozdawnictwo (...) Oni - żeby prowadzić taką politykę, jaką my prowadzimy - musieliby być w sensie sprawności rządzenia, ale także w sensie moralnym i intelektualnym, tacy jak my, ale nie są" - powiedział Kaczyński.

O gospodarce

- Dobre tempo rozwoju polskiej gospodarki wynika z polityki rządu Mateusza Morawieckiego, ale też z tego, że mamy złotówkę; złotówka to ochrona naszej gospodarki - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej partii w Szczecinie.

Jarosław Kaczyński mówił, że dobre wyniki polskiej gospodarki "w ogromnej mierze wynikają z bardzo dobrej polityki gospodarczej rządu premiera Mateusza Morawieckiego".

- Ale to wynika także z tego, że mamy złotówkę, że różnego rodzaju wstrząsy, które zawsze dotykają gospodarki rynkowej, nas dotykają w stosunkowo niewielkim stopniu. Złotówka to taka ochrona naszej gospodarki - oświadczył prezes PiS.

Według Kaczyńskiego istnieje "konieczność obronienia złotówki" w interesie polskiej gospodarki, gospodarstw domowych i polskiej suwerenności. Zdaniem prezesa PiS, "aby pozbyć się złotówki", Polska musi "być na poziomie Niemiec"

Wideo z konwencji regionalnej PiS w Szczecinie:

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSWiA Joachim Brudziński: naśmiewano się z Polski powiatowej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:00
- W czasach naszych poprzedników zaserwowano naszej ziemi pogardę, naśmiewano się z Polski powiatowej. My upomnieliśmy się o jej godność - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński na konwencji PiS w Szczecinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: rząd PiS inwestuje w infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:28
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd PiS daje gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Na regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie Mateusz Morawiecki podkreślił, że w kolejnych latach w Polsce będzie rosło zużycie gazu, dlatego rząd inwestuje w infrastrukturę.
rozwiń zwiń