X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W weekend kolejne konwencje regionalne PiS. W sobotę w Bydgoszczy, w niedzielę w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 18:00
Prawo i Sprawiedliwość w najbliższy weekend organizuje dwie konwencje regionalne z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - w sobotę w Bydgoszczy, w niedzielę - w Szczecinie. 
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Krakowie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

"Zapraszam na konwencje regionalne z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego" - poinformowała na Twitterze rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. 

Jak dodała, sobotnia konwencja rozpocznie się o godz. 10 w bydgoskim Kinoteatrze Adria. Natomiast niedzielne spotkanie zaplanowano na godz. 12 na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Podczas spotkań planowane są wystąpienia zarówno szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego jak i premiera Mateusza Morawieckiego, a także liderów list z okręgów, w których odbędą się weekendowe konwencje. 

Na czele listy PiS w okręgu kujawsko-pomorskim znalazł się europoseł Kosma Złotowski. Z kolei liderem listy w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim jest szef MSWiA Joachim Brudziński. 

Kampania wzborcza do PE na finiszu

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowem. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach. 

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. 

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji. 
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

koz