X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: podczas prac w podstolikach pojawiają się bardzo ciekawe pomysły

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:23
Premier Mateusz Morawiecki, otwierając trzecią sesję edukacyjnego okrągłego stołu, poinformował, że podczas dotychczasowych obrad zgłoszono wiele interesujących propozycji. - Widzę z prac sprawozdawczych, że pojawiają się bardzo ciekawe pomysły - mówił.
Audio
  • Premier powiedział, że obrady będą wymagały wielu spotkań. Niektóre zgłoszone propozycje będzie można jednak wdrażać przed zakończeniem obrad (IAR)
  • Wiceminister Maciej Kopeć: rozmowy m.in. o kształceniu i wynagradzaniu nauczycieli (IAR)
Trzecia tura rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego
Trzecia tura rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym z udziałem premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Premier podziękował wszystkim uczestnikom za dotychczasową pracę i ponowił zaproszenie dla związków zawodowych. - Cały czas trzymam drzwi otwarte, zapraszamy te związki zawodowe, które się nie zdecydowały do nas dołączyć, i mam nadzieję, że ta formuła będzie bardzo otwarta - powiedział szef rządu.

Na dzisiejsze posiedzenie nie przybyli przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i "Solidarności".

Mateusz Morawiecki powiedział, że obrady okrągłego stołu będą wymagały wielu spotkań. Niektóre zgłoszone propozycje będzie można jednak wdrażać przed ich zakończeniem. - Jeżeli będą jakieś cząstkowe wnioski i cząstkowe propozycje opracowane, gotowe i będą miały charakter już przekonsultowany, to myślę, że warto je wdrażać sukcesywnie - wyjaśniał.

Obradom w podstoliku "jakość edukacji" przewodniczy wiceminister edukacji Marzena Machałek, która zapowiedziała, że jednym z głównych poruszanych dziś tematów będzie kwestia autonomii dyrektora szkoły oraz jego przygotowanie i wsparcie. Uczestnicy obrad zajmą się też relacjami dyrektora z samorządem, organem nadzoru i kuratorium. Jak powiedziała wiceminister, zdania w tej kwestii są podzielone: z jednej strony podnoszone jest uzależnienie dyrektora od samorządów, a z drugiej chęć większego wpływu lokalnych władz na wybór oraz ocenę jakości jego pracy.

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował, że dotychczasowa dyskusja dotyczyła się między innymi kształcenia i wynagradzania nauczycieli. Maciej Kopeć, który przewodzi podstolikowi "nauczyciel w systemie edukacji", mówił, że najczęściej podnoszono sprawę połączenia systemu wynagradzania nauczycieli z jakością ich pracy. Wskazywano też, że dotychczasowa formuła awansu nauczycieli się wyczerpuje i należałoby dokonać w niej istotnych zmian.

Trzecia sesja obrad okrągłego stołu edukacyjnego odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Sesję plenarną zaplanowano do godz. 13.30, po czym rozpoczną się obrady w podstolikach. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że dyskusja będzie miała charakter roboczy i skoncentruje się wokół pięciu tematów: "nauczyciel w systemie edukacji", "jakość edukacji", "nowoczesna szkoła", "uczeń w systemie edukacji" oraz "rodzic w systemie edukacji".


paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN: w kolejnej turze edukacyjnego okrągłego stołu weźmie udział ok. 100 osób

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:22
Ponad 100 osób będzie uczestniczyło w pracach pięciu podstolików podczas drugiej tury debaty przy okrągłym stole edukacyjnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obrady rozpoczną się we wtorek o godz. 11.00 w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrągły stół ws. oświaty. W rozmowach będzie uczestniczyć Mateusz Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:20
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w sesji plenarnej okrągłego stołu edukacyjnego. Trzecia tura rozmów o przyszłości systemu oświaty odbędzie się na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń