X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Okrągły stół ws. oświaty. W rozmowach będzie uczestniczyć Mateusz Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:20
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w sesji plenarnej okrągłego stołu edukacyjnego. Trzecia tura rozmów o przyszłości systemu oświaty odbędzie się na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
Audio
  • "Okrągły stół" ws. oświaty. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Obrady tzw. okrągłego stołu 26 kwietnia br.
Obrady tzw. okrągłego stołu 26 kwietnia br.Foto: Krystian Maj / KPRM

Piątkowe obrady będą kontynuacją wcześniejszych sesji z 26 i 30 kwietnia. Rozpoczną się o godz. 12.

Kanc 1200.jpg
Premier: kompromis najlepszą metodą dojścia do dobrych rozwiązań

"Dyskusja będzie miała charakter roboczy i skoncentruje się wokół następujących tematów: nauczyciel w systemie edukacji, jakość edukacji, nowoczesna szkoła, uczeń w systemie edukacji i rodzic w systemie edukacji" - czytamy w komunikacie departamentu informacji i promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

W pracach pięciu podstolików tematycznych - jak do tej pory - wezmą udział nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i instytucji związanych z oświatą, parlamentarzyści, a także eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

Obradom pięciu podstolików tematycznych przewodniczą: wiceminister edukacji Maciej Kopeć - "Nauczyciel w systemie edukacji", wiceminister edukacji Marzena Machałek - "Jakość w systemie edukacji", wiceminister MPiT Marcin Ociepa - "Nowoczesna szkoła", wiceminister MNiSW Piotr Müller - "Uczeń w systemie edukacji" oraz była wiceszefowa MEN, poseł Teresa Wargocka - "Rodzic w systemie edukacji".

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Mateusz Morawiecki do szefa ZNP: debata bez państwa nie będzie pełna

Do udziału w okrągłym stole edukacyjnym premier Mateusz Morawiecki zaprosił m.in. rodziców, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli związków zawodowych i reprezentantów środowiska oświatowego. Przy okrągłym stole zasiadali do tej pory też przedstawiciele organów prowadzących szkoły, organizacje zrzeszające samorządy: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Samorządów Polskich, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. 

Mimo zaproszeń udziału w okrągłym stole odmówiły Związek Nauczycielstwa Polskiego i należący do Forum Związków Zawodowych Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata".

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN: w kolejnej turze edukacyjnego okrągłego stołu weźmie udział ok. 100 osób

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:22
Ponad 100 osób będzie uczestniczyło w pracach pięciu podstolików podczas drugiej tury debaty przy okrągłym stole edukacyjnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obrady rozpoczną się we wtorek o godz. 11.00 w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Starzyński: dopiero rozpoczynamy debatę o systemie oświaty

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 12:48
- Dopiero rozpoczynamy debatę dotyczącą systemu oświaty. Dzięki protestom nauczycieli wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważną sprawą jest edukacja - mówił w audycji "W samo południe" Wojciech Starzyński z Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.
rozwiń zwiń