X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: nasza polityka pozwala rozwijać się małym i średnim polskim firmom

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:07
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rozwój gospodarczy Polski nie jest możliwy bez kontynuowania dotychczasowej polityki rządu. Podczas debaty "Zwrotnice modernizacji", organizowanej przez pismo "Wszystko co najważniejsze", zwrócił uwagę, że - wbrew przewidywaniom oponentów - w ostatnich latach spadł deficyt budżetowy oraz zmalał dług publiczny.
Audio
  • Mateusz Morawiecki: nasza polityka pozwala rozwijać się małym i średnim firmom (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Rafał Guz

- Nasza polityka, która pozwala obniżać opodatkowanie na innowacyjność i przestawiać tę zwrotnicę coraz bardziej w kierunku państwa podmiotowego, pozwala rozwijać się małym i średnim firmom, bo głównie to one są polskie. A więc nie dyskryminujemy naszych zagranicznych przyjaciół i partnerów, a jednocześnie prowadzimy politykę propolską - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też m.in. o wspólnej walucie europejskiej. Ocenił, że integracja w ramach euro byłaby obecnie "ryzykownym ekperymentem".

- W przypadku tak dużych różnic rozwojowych jak pomiędzy Polską a Niemcami, naszym największym partnerem handlowym i gospodarczym, dzisiaj na pewno trudno jest zalecać integrację w ramach waluty euro, ponieważ byłby to eksperyment ryzykowny - ocenił Mateusz Morawiecki podczas środowej debaty "Zwrotnice modernizacji".

Premier przyznał, że istnieją "pewne korzyści" z integracji walutowej, np. eliminacja pewnych kosztów transakcyjnych, likwidacja ryzyka kursowego czy brak konkurencji na obniżanie kursu walut pomiędzy państwami. Równocześnie ocenił jednak, że "jeszcze dzisiaj nie jesteśmy gotowi na integrację z obszarem wspólnej waluty".

Mateusz Morawiecki dodał, że nie można wykluczyć wejścia Polski do strefy euro w przyszłości. Jak jednak podkreślił, w tym momencie utrzymanie własnej waluty jest bardzo potrzebne, ponieważ "w latach kryzysu da nam możliwość reagowania we właściwy sposób".

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy integracja krajów ze strefy euro powinna skłonić Polskę do przyjęcia europejskiej waluty?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 20:19
Komisja Europejska opublikowała dokument dotyczący przyszłości Eurolandu. W raporcie znalazła się propozycja stworzenia osobnego budżetu dla strefy euro. Choć ten pomysł, który wywołuje kontrowersje, jest jeszcze daleki od realizacji, to jego urzeczywistnienie może być groźne dla interesów naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: dopiero wtedy można realnie myśleć o wejściu do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 13:48
- W moim przekonaniu Polska powinna wejść do strefy euro wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej - powiedział w czwartek w Davos prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń