X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski: Donald Tusk oszukał Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 08:47
- Donald Tusk jest mistrzem chwytów marketingowych, po których pozostają złe wspomnienia. Niewiele zrobił jako szef RE, zawiódł. Mieliśmy oczekiwania, że Polak na tym stanowisku będzie realizował nasze wspólne interesy. Nic nie zrobił, zawiódł cały region - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
Audio
  • 7.05.19 - 24 Pytania Rozmowa Poranka: Jacek Saryusz-Wolski

W piątek były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt. "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". 

Jacek Saryusz-Wolski uważa, że nie wolno było mu tego robić. Jego zdaniem wykład miał formę agitki. - Donald Tusk jest nieformalnym kierownikiem opozycji. Na wykładzie na UE nawoływał do sprzeciwu, to była wprost instrukcja polityczna. Tego nie wolno robić przewodniczącemu Rady Europejskiej. On jest świadom, że to jest koniec jego kadencji i nikt mu niczego nie zrobi. Wystąpił, łamiąc ducha Traktatu o UE i dobry obyczaj, pobłądził - podkreślił gość Polskiego Radia 24. 

Europoseł przyznał, że Donald Tusk ma poparcie dużych i wielkich sił w UE. - Realizował ich interesy, można to wyliczyć. Oszukał Polaków, mnie również. Świadczy o tym też ewolucja polskiej opinii publicznej, która dojrzewa do oceny jego "dokonań". Paliwo się wypala, nie wykorzystał szansy w UE, bo ma jednoznacznie negatywny bilans, zostawia UE w stanie dużo gorszym, niż ją zastał: kryzys imigracyjny, wojna na Ukrainie, stosunki z Rosją, dolał oliwy do ognia w stosunkach z USA, brexit oddał walkowerem. Milczał, gdy trzeba było powiedzieć: "Brytyjczycy, zostańcie". To jest kadencja zmarnowana, europejskiej ciepłej wody w kranie - tłumaczył Jacek Saryusz-Wolski. 

Dodał, że Tusk mógł więcej zrobić np. w sprawie Nord Stream 2. - Rozpoczął swoją kadencję od propozycji unii energetycznej. Problem polega na tym, że nic z tym nie zrobił. Jako szef RE mógł ten temat wprowadzić pod obrady RE. Nigdy tego nie zrobił, bo musiałby pójść pod prąd życzeń Berlina i Paryża. Poświęcił "własne dziecko", z unii energetycznej nic się nie ostało. Jej główne hasło uniezależnienia się od Rosji padło i leży na dnie Bałtyku - podsumował europoseł.

We wtorek Donald Tusk będzie gościł w Poznaniu. Weźmie udział w uroczystościach jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. W programie obchodów zaplanowano m.in. jego wystąpienie. 

Więcej w nagraniu. 

Data emisji: 7.05

Godzina emisji: 7.36

PR24

 


Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: Donald Tusk klarownie popiera Koalicję Europejską

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:31
- To był wiec mobilizacji poparcia dla Koalicji Europejskiej - mówił w PR24 o wykładzie Donalda Tuska europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. 3 maja były premier wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń