X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Caritas Polska zebrał ćwierć miliona złotych na pomoc dla Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 13:27
Ćwierć miliona złotych na pomoc dla mieszkańców ogarniętej kryzysem Wenezueli zebrał Caritas Polska podczas charytatywnego koncertu "Polska pomaga", który odbył się 28 kwietnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zbiórka pieniędzy nadal trwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Cineberg/Shutterstock

Jak poinformowało biuro prasowe Caritasu Polska w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.

"Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do krytycznej zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją" – napisali autorzy komunikatu. Przypomnieli, że zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Chcący wesprzeć akcję mogą wysłać SMS-a charytatywnego pod nr 72052 o treści POLSKAPOMAGA.

Podczas uroczystości wręczono dwa wyróżnienia Caritasu Polska "Ubi Caritas" dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Przyznano je Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów oraz Pedro Soaresowi dos Santosowi, który jako prezes zarządu grupy Jeronimo Martins działa na rzecz walki z głodem i niedożywieniem w Portugalii, Polsce i w Kolumbii.

Koncert charytatywny, organizowany przez MKiDN z inicjatywy ministra kultury na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritasu Polska, odbył się po raz czwarty. W poprzednich latach dochód przekazywano na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo.

kad

Czytaj także

Jan Żaryn: okazało się, że patriotyzm jest nam potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 17:11
- Bez wątpienia wygrała polityka historyczna nastawiona w swej treści na budowanie z nas, Polaków, autentycznych patriotów. To znaczy, że patriotyzm nie był sztucznym zestawem obcych nam uczuć, tylko okazało się, że jest nam potrzebny - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, historyk, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń