X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest taksówkarzy na autostradzie A2 w okolicy Brwinowa. Policja odblokowała jezdnię w kierunku Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 15:18
Ruch na autostradzie A2 odbywa się bez utrudnień - poinformowała przed godz. 15 na Twitterze warszawska policja, która prowadziła czynności wobec kierowców taksówek blokujących w okolicach Brwinowa jezdnię w kierunku Warszawy.
Audio
  • Kom. Sylwester Marczak: taksówkarze blokują autostradę A2 na wysokości Brwinowa (IAR)
Protest taksówkarzy w październiku 2018 r.
Protest taksówkarzy w październiku 2018 r.Foto: PR24.pl

Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego i warszawskiego oddziału prewencji podjęli czynności wobec kierowców tamujących przejazd. - Prowadzone są działania w kierunku nakładania mandatów karnych. Pierwsze dwie osoby nie przyjęły takich mandatów, stąd kierowane są do sądów wnioski o ukaranie. Na miejsce już wezwano pierwsze holowniki – powiedział przed godz. 14 kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Policja poinformowała również, że "wobec kierowców pojazdów, którzy blokują ruch na autostradzie A2 i odmówili przyjęcia mandatów karnych, kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu". Funkcjonariusze najpierw odlokowali lewy pas ruchu A2, a następnie pasy prawy i awaryjny. Jak poinformowali przed godz. 15 na Twitterze, ruch na autostradzie A2 odbywa się bez utrudnień.

Kilkudziesięciu taksówkarzy w czwartek zablokowało A2 w kierunku Warszawy na wysokości miejsca obsługi podróżnych (MOP) Brwinów. Protest to oddolna inicjatywa taksówkarzy, którzy zorganizowali się w grupie na jednym z portali społecznościowych. 

Taksówkarze protestują przeciwko planowanej zmianie ustawy o transporcie drogowym. Zakłada on m.in. możliwość używania aplikacji mobilnej jako alternatywy wobec stosowanego obecnie taksometru i kasy fiskalnej. Ma to dotyczyć taksówkarzy oraz "okazjonalnego przewozu osób pojazdem samochodowym (przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą)".

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak