X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzeczniczka PiS pyta polityków PO, czy mają związki z Fundacją Otwarty Dialog

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 12:42
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zwróciła się w środę do polityków PO z pytaniem o ich ewentualne relacje i współpracę partii z Fundacją Otwarty Dialog. To reakcja na doniesienia brytyjskiej prasy, jakoby Fundacja miała przyjmować pieniądze z wątpliwych źródeł.
Audio
  • Beata Mazurek mówiła podczas briefingu w Sejmie, że po tych doniesieniach, Platforma Obywatelska powinna odpowiedzieć na pytanie, czy współpracowała i nadal współpracuje z Fundacją Ludmiły Kozłowskiej (IAR)
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek Foto: Twitter

Brytyjski "Sunday Times" opisał w niedzielę zarzuty komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog. Chodzi - według tygodnika - o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Fundacja odrzuciła te oskarżenia jako bezpodstawne.

Rzeczniczka PiS, odnosząc się do doniesień brytyjskiego tygodnika, zwróciła się z pytaniem do PO, czy partia lub jej politycy utrzymują relacje z Fundacją.

- Uważamy, że politycy, szczególnie Platformy Obywatelskiej, powinni odpowiedzieć na kilka pytań związanych z relacjami, jakie były, jakie są między ewentualnie politykami PO, a fundacją kierowaną przez panią Ludmiłę Kozłowską - powiedziała Beata Mazurek na briefingu w Sejmie.

Jak dodała, Prawo i Sprawiedliwość interesuje, czy Platforma Obywatelska współpracowała z Fundacją Otwarty Dialog i czy współpraca ta nadal trwa.

- Czy politycy Platformy Obywatelskiej, mimo pojawiających się niejasności, będą tę współpracę kontynuować, czy od Fundacji się odetną. I to nie tylko z powodu artykułu, który pojawił się w brytyjskiej prasie, ale też z powodu tego, że były poważne zarzuty stawiane przez ABW pani Kozłowskiej, w wyniku których ona została deportowana z naszego kraju - zaznaczyła Mazurek.

Przekonywała, że ujawnione przez "Sunday Times" informacje są bardzo ważne, mówią o "nielegalnym finansowaniu". - Działalność tej Fundacji - to nie jest tajemnicą - miała prowadzić do tego, że miał być wywrócony rząd. Okazuje się, że nie tylko u nas - dodała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. - Rzecz jest bardzo ważna, wymagająca wyjaśnienia. Sądzę, że politykom PO starczy odwagi, by na te pytania odpowiedzieć - podkreśliła Mazurek.

Sprawa Fundacji Otwarty Dialog

"Sunday Times", powołując się na dokument komisji parlamentarnej Mołdawii z lutego br., wskazuje, że według ustaleń posłów dwie szkockie firmy - Kariastra Project LLP i Stoppard Consulting - miały zaksięgować na swoich kontach ponad 26 mln funtów pochodzących z budzących wątpliwości źródeł, a część tej kwoty mogła docelowo trafić do Fundacji Otwarty Dialog.

W sierpniu ub.r. szefowa organizacji Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski do Kijowa po alercie, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen, SIS. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczyła wówczas, że negatywną opinię w jej sprawie wydano ze względu na "poważne wątpliwości" co do finansowania Fundacji, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

Po decyzji o deportacji Kozłowskiej list w jej obronie podpisali m.in. europosłowie PO: Michał Boni i Róża Thun. W liście znalazł się m.in. apel o "umożliwienie powrotu Ludmiły Kozłowskiej do jej domu w Unii Europejskiej, najlepiej w formie nadania jej obywatelstwa kraju" UE.

We wrześniu ub.r. Kozłowska dostała ograniczoną czasowo wizę od władz belgijskich, dzięki czemu mogła przyjechać do Parlamentu Europejskiego. Była też w Wielkiej Brytanii oraz Radzie Europy w Strasburgu. Wcześniej o swojej sytuacji opowiadała w niemieckim Bundestagu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: Fundacja Otwarty Dialog weszła w buty partii politycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 20:46
Według Michała Dworczyka Fundacja Otwarty Dialog wykroczyła poza ramy funkcjonowania organizacji pozarządowych. Szef KPRM zastrzegł jednak, że o ewentualnej delegalizacji musiałby zdecydować sąd.
rozwiń zwiń