X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa fundacji Otwarty Dialog. Publicysta: będą kolejne publikacje

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 09:35
- To, co opisuje "Sunday Times" ws. fundacji Otwarty Dialog, to jeszcze nie wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron ("Super Express"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Audio
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek Foto: Twitter

Brytyjski tygodnik "The Sunday Times" informuje, że szkockie firmy i znana w Polsce fundacja Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka miały prowadzić działalność antypaństwową w Mołdawii. W artykule napisano, że na konto fundacji miało wpłynąć około 1,5 mln funtów od dwóch firm zarejestrowanych w Szkocji. Firmy miały wyprać około 26 mln funtów. Jak podaje gazeta, pieniądze przeznaczono na finansowanie organizacji podejrzewanych o współpracę z rosyjskim wywiadem oraz działających na rzecz destabilizacji krajów pozostających w opozycji do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

Zdaniem Mirosława Skowrona będą kolejne publikacje w zachodniej prasie na temat fundacji Otwarty Dialog. - Dojdą dwie rzeczy związane z Bartoszem Kramkiem i jego interesami w Polsce. Prawdopodobnie będzie więcej o interesach brata Ludmiły Kozłowskiej, który prowadził je z rosyjską zbrojeniówką, wspierając jednocześnie niepodległość Ukrainy - powiedział publicysta. Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że sprawa jest o wiele głębsza.

- Sprawa jest rozwojowa. Z jednej strony mieliśmy opinie ABW, których Agencja nie mogła ujawnić. Nie znaliśmy podstawowych faktów. Pojawiała się teza, na ile fundacja i Kozłowska były niewygodne dla państwa i polskiego rządu. To powodowało jątrzenie. Teraz nowe fakty wychodzą na wierzch - powiedział Tomasz Żółciak. Zauważył, że publikacja "Sunday Times" spowodowała dyskusję na Zachodzie. - Oby tak się działo dalej. Rozumiem, że inicjatywa zachodnich mediów naprostuje pewne fakty i wątpliwości będzie mniej. Jeżeli Otwarty Dialog był zaangażowany w pranie brudnych pieniędzy, to będziemy mieli duży problem. To też stawia pytania o inne wydarzenia, okoliczności i osoby, z którymi miewamy w Polsce do czynienia i przypisujemy im niewłaściwy kontekst. To jest najbardziej niepokojący wniosek płynący z tej sprawy - dodał. 

Jacek Liziniewicz przypomniał, że fundacja Otwarty Dialog uwiarygodniła się kwestią pomocy Ukrainie. - Wiele osób z nim współpracowało w dobrej wierze. Wydawało się, że prowadzą antyrosyjską politykę. Okazało się, że mają też do odegrania inną rolę - powiedział.

Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji Otwarty Dialog, w sierpniu zeszłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Polskie służby wpisały Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen jako osobę niepożądaną na terenie naszego kraju. Uzasadnieniem tej decyzji były wątpliwości co do źródeł finansowania fundacji. Niedługo potem Kozłowska otrzymała prawo pobytu w Belgii.

Więcej w nagraniu.

"Debatę poranka" prowadziła Dorota Kania.

Data emisji: 23.04

Godzina emisji: 8.06

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sunday Times": Fundacja Otwarty Dialog zamieszana w pranie brudnych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 08:37
Brytyjski "Sunday Times" pisze w niedzielę o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Fundacja odrzuciła te oskarżenia jako bezpodstawne. 
rozwiń zwiń