X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ks. Henryk Zieliński: zbiórka na rzecz katedry jest potrzebna, także jako forma nacisku

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 13:43
- Międzynarodowa zbiórka na rzecz katedry Notre Dame jest potrzebna, także jako forma nacisku, by świątynia została odbudowana w dotychczasowej formie, jako kościół katolicki - mówił w TVP INFO Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".
Katedra Notre Dame
Katedra Notre DameFoto: PAP/ EPA/YOAN VALAT

W ten sposób ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", skomentował w TVPInfo doniesienia, że przy okazji renowacji Notre Dame może zostać przekształcona w obiekt niesakralny, taki jak centrum międzykulturowe.

- Jest to czarny scenariusz, który może się spełnić - powiedział.

Jego zdaniem powinno dojść do wywarcia presji ze strony konsolidacji katolickiej opini publicznej, by odbudowana świątynia zachowała dotychczasowy charakter.

Ksiądz Henryk Zieliński dodał, że doszukuje się w pożarze wydarzenia symbolicznego, gdyż rozpatruje je w kontekście tego, iż we Francji celowo i programowo zaniedbano troskę o obiekty chrześcijańskie, a także w kontekście licznych profanacji świątyń katolickich w tym kraju. Kapłan dodał, że zbiega się to wszystko z radykalnym ześwieczczeniem społeczeństwa francuskiego i postawami antychrześcijańskimi dużej części francuskich elit oraz przedstawicieli społeczności muzułmańskiej.

Publicysta Grzegorz Górny mówił w TVP INFO, że w tym kontekście nie należy lekceważyć scenariusza odbudowy katedry Notre Dame jako obiektu świeckiego. - Nie takie rzeczy wydawały się niemożliwe - mówił. Jego zdaniem obecne władze Francji są zbudowane na fundamecie laickim i nie można wykluczyć zmian w przeznaczeniu kościoła.

Do pożaru w najsłynniejszej paryskiej światyni doszło w poniedziałkowy wieczór. W jego wyniku zawaliła sie część sklepienia, spłonęła część drewnianego wyposażenia świątyni, jedna z jej wież. Natychmiast po pożarze deklarację pomocy specjalistycznej złożył wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Również premier Mateusz Morawiecki zadeklarował polskie wsparcie przy odbudowie świątyni.

Polskie Radio przyłączyło się do apelu o wsparcie odbudowy katedry Notre Dame, wystosowanego przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska lub wysyłając SMS.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:30
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje do Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Zbiórka zaczęła się w Wielką Środę. - Polskie Radio przyłącza się do apelu - mówi prezes Andrzej Rogoyski. O godz. 18.50 w katedrach w całej Polsce zabrzmiały dzwony na znak solidarności z Paryżem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Waldemar Cisło: trzeba zastanowić się nad kondycją Europy, jej laicyzacją

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:37
–  W ubiegłym roku we Francji odnotowano ponad tysiąc aktów wandalizmów i profanacji miejsc kultu, z czego większość dotykała katolików – mówił w "Pulsie Trójki" ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
rozwiń zwiń