X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sekretarz generalny KEP: niech pokój zagości w nas i pośród nas

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:42
- Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w życzeniach wielkanocnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To jest ta wiadomość, która w jednym momencie obiega cały świat i niesie radość temu światu. Wszystkim tym, którzy uwierzyli w Chrystusa daje radość, bo w Chrystusie wszyscy jesteśmy powołani do zmartwychwstania, do pełni życia, do życia w jedności z Bogiem w Trójcy Jedynym, Bogiem, który jest miłością, który nie mogąc pozwolić na to, aby człowiek pozostał z dala od źródła wydaje swojego Syna, by ten przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie przywrócił nam utracone dziecięctwo Boże – powiedział bp Miziński.

Sekretarz generalny przypomniał, że radość wielkanocnego poranka, która stała się udziałem niewiast, a potem apostołów, dzisiaj staje się udziałem wszystkich wierzących w Chrystusa, "bo Chrystus umarł i zmartwychwstał za wszystkich. Każdy kto otworzy na Jego obecność i na tę prawdę swoje serce, może i powinien rozradować się w ten dzień paschalny, radosny, gdy On zmartwychwstaje”.

Następnie zauważył, że pierwszym pozdrowieniem, które zmartwychwstały Jezus kieruje do Apostołów, to: Pokój wam. - Przynosi pokój człowiekowi, rozdartemu sercu każdego człowieka, przynosi pokój między poróżnionych, podzielonych w rodzinie, społeczeństwie, na świecie. Pragnie, aby ten pokój, który jest nie tylko równowagą sił, ale przede wszystkim  źródło swoje ma w przyjęciu prawdy o Jego zmartwychwstaniu i przyjęciu miłości, której źródłem jest Bóg, mógł stać się udziałem każdego z nas – powiedział bp Miziński.

- Na te Święta Paschalne pragnę życzyć wszystkim tej radości paschalnej wypływającej z prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa, które jest dla nas zadatkiem naszego zmartwychwstania. Niech to spotkanie ze Zmartwychwstałym w gronie rodziny i najbliższych stanie się także źródłem pokoju pośród nas. Niech miłość, którą objawia Chrystus w tajemnicy paschalnej stanie się naszym udziałem. Niech nas zjednoczy z Bogiem i między nami. Niech nasze wchodzenie w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przyczyni się do naszego powstawania z martwych z każdym dniem, by radość paschalna mogła wypełnić całe nasze życie – powiedział sekretarz generalny.

Bp Miziński przypomniał również, że tak jak Chrystus zmartwychwstały posyła uczniów, my również powinniśmy czuć się posłani, by iść do świata i głosić tę Dobrą Nowinę wszystkim, których spotkamy na ścieżkach naszego życia.

- Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy – życzył sekretarz generalny.

BP KEP

Zobacz więcej na temat: POLSKA Wielkanoc Kościół
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Msza Wieczerzy Pańskiej. Kardynał Kazimierz Nycz dokonał obrzędu umycia nóg

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 21:24
W Wielki Czwartek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz dokonał w warszawskiej archikatedrze obrzędu obmycia nóg 12 mężczyznom i ucałował ich stopy. Przewodniczył też uroczystej mszy Wieczerzy Pańskiej.
rozwiń zwiń