X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister cyfryzacji Marek Zagórski: idziemy w kierunku aplikacji mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 14:40
- Dążymy do tego, by jak najwięcej spraw można było obsługiwać przy pomocy narzędzi cyfrowych, także przy pomocy smartfona - powiedział w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski. Od 23 kwietnia na przykład do potwierdzenia swojej tożsamości na poczcie można będzie użyć smartfona - zamiast dowodu osobistego.
Audio
  • 18.04.19 Minister Marek Zagórski: idziemy w kierunku aplikacji mobilnych

Dziś dużo spraw można załatwić online, bez wychodzenia z domu. W kierunku uproszczenia wielu procedur i korzystania w coraz większym stopniu z nowoczesnych technologii zmierza także administracja rządowa. Dzięki systemowi CEPiK, na przykład, od października 2018 roku kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC. Ale polski rząd wprowadza także inne rozwiązania.

- Od 23 kwietnia Polacy będą mogli na poczcie legitymować się nie dowodem osobistym, ale smartfonem. W tym celu trzeba pobrać aplikację mObywatel. Zawiera ona usługę, która jest odzwierciedleniem naszego dowodu osobistego. Wszędzie tam, gdzie z mocy prawa nie jest konieczny plastikowy dowód, będziemy mogli posługiwać się tą aplikacją. Taki jest zresztą kierunek naszego myślenia: we wszystkich projektach, które realizujemy, chcemy iść w stronę aplikacji mobilnych – powiedział w Polskim Radiu 24 minister Marek Zagórski.

- Na smartfonie będziemy mieli cały szereg dokumentów. Już dzisiaj w kilkuset szkołach w Polsce można sobie wyrobić legitymację szkolną na takie urządzenie. Myślę, że jeszcze w kwietniu będziemy mieli w smartfonie dokumenty, których już nie musimy ze sobą wozić, czyli dowód rejestracyjny i OC. Natomiast prawo jazdy to perspektywa tego roku - dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 13.33

Czytaj także

Dowód w tradycyjnej formie powoli będzie odchodził do lamusa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 13:12
Od najbliższego wtorku dowód w tradycyjnej formie będzie konieczny już tylko w sądzie czy u notariusza. Na poczcie, w pociągu czy u lekarza wystarczy aplikacja M obywatel - poinformował w radiowej Jedynce minister cyfryzacji Marek Zagórski.
rozwiń zwiń