X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Zgorzelski z PSL: niskie zarobki są powodem selekcji negatywnej do zawodu nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 07:50
- W istocie ten strajk jest kryzysem społecznym, bo dotyka nie tylko tej grupy, ale poprzez to, że ma przełożenie na funkcjowanie wszystkich, szczególnie rodziców, odbija się także na życiu innych ludzi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Zgorzelski (PSL).
Audio
  • Piotr Zgorzelski: w istocie ten strajk jest kryzysem społecznym

Od 8 kwietnia w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Równolegle w szkołach odbywają się egzaminy ósmoklasistów (w zeszłym tygodniu egzamin końcowy pisali uczniowie gimnazjów). Zakończone fiaskiem rozmowy związkowców z rządem trwały od 25 marca do 7 kwietnia. 7 kwietnia porozumienie z rządem zawarła tylko oświatowa "Solidarność"; Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje rządu. 

Piotr Zgorzelski powiedział, że "protestujący często nie potrafią właściwie wyeksponować tego, że nie jest to tylko i wyłącznie strajk o podwyżki wynagrodzeń, chociaż to jest jeden z najważniejszych, albo najważniejszy postulat". - Niskie zarobki są powodem selekcji negatywnej do zawodu, a wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby nauczyciele byli dobrze wykształceni, dobrze zarabiali - powiedział.

Poseł PSL odniósł się do tematu likwidacji gimnazjów. - Wiem, że gimnazja miały bardzo złą markę, szczególnie na początku (...), ale przez te lata nauczyciele pracujący w gimnazjach wykształcili sobie metody pracy i sądzę, że gdyby decyzja o likwidacji gimnazjów nie miała podłoża politycznego, gdyby była poprzedzona badaniami empirycznymi, nigdy by do niej nie doszło. To jest 7 tys. najlepiej wyposażonych szkół - powiedział.

- Szczególnie boli, że dotknęło to środowisk wiejskich, gdzie odebrano dzieciom szansę, na lepszą edukację w lepszych warunkach i znów wtłoczono dzieciaki do gorzej wyposażonych podstawówek, ale także skrócono o rok okres kształcenia ogólnego - ocenił Piotr Zgorzelski.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/msze, IAR

------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciele dostaną pieniądze za strajk? Samorządy dają im zielone światło

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 23:21
Władze m.in. Łodzi, Wrocławia i Warszawy zapowiadają, że nie wycofają pieniędzy przeznaczonych na wynagrodzenia dla nauczycieli w związku ze strajkiem w oświacie. Dyrektorzy szkół - według samorządowców - oszczędności będą mogli wypłacić np. w dodatkach. Tyle że zdaniem części prawników za takie omijanie prawa dyrektorom grozi odpowiedzialność karna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec rozmów rządu ze związkowcami ws. nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 10:01
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" zakończyły się rozmowy rządu ze strajkującymi nauczycielami. W trakcie spotkania szef ZNP Sławomir Broniarz przekazał na Twitterze, że nie zgadza się z propozycją, którą przedstawiła strona rządowa. 
rozwiń zwiń