X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Makowski o deklaracji prezesa PiS: ciekawa zagrywka

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 14:42
- Z politycznego punktu widzenia deklaracja Jarosława Kaczyńskiego to dla opozycji wiązanie rąk i kierowanie do przyjęcia narzuconej narracji - ocenił Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski. - To ciekawa zagrywka, by zmusić oponentów politycznych do jasnej deklaracji - dodał.
Audio
  • 17.04.19 Marcin Makowski: Jarosław Kaczyński, swoją deklaracją, skierował opozycję do przyjęcia narzuconej narracji.
Marcin Makowski
Marcin MakowskiFoto: PR24/MS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości skierował do lidera Koalicji Europejskiej Grzegorza Schetyny i do lidera ruchu Kukiz'15 Pawła Kukiza projekt "Deklaracji zabezpieczenia interesów finansowych państwa polskiego i jego obywateli".

"Wspólnie zabiegaliśmy o to, by Polska była w Unii Europejskiej, wspólnie też musimy zadbać o jej bezpieczeństwo i dalszy dynamiczny rozwój. W tak ważnej kwestii, jak przyszłość polskiej waluty, polskiego złotego, wszyscy musimy zadeklarować się jednoznacznie. Tego wymaga odpowiedzialność za przyszłość Polski i jej obywateli" - napisano.

- Nie jestem zaskoczony tym, że prezes kontynuuje narrację z ostatniej konwencji PiS, podczas której temat euro został podniesiony. W środę wzmocniono ten przekaz przez wezwanie do jasnego opowiedzenia się za lub przeciw wprowadzeniu waluty w Polsce w najbliższym czasie. Taktycznie to ciekawa zagrywka, by zmusić oponentów politycznych do konkretnej deklaracji - wskazał Marcin Makowski.

3989c4fa-2dd9-49ab-96b0-db55d5704cd9.jpg
Jarosław Kaczyński wysłał do przywódców opozycji deklarację ws. euro

"Dlatego, ponad politycznymi podziałami, deklarujemy, że wspólna europejska waluta może być w naszym kraju wprowadzona dopiero wówczas, gdy Polska gospodarczo będzie na poziomie największych krajów UE, a Polacy osiągną europejski poziom życia, którego głównym wyznacznikiem będzie wysokość płac Polaków, porównywalna z zarobkami w najbardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej" - głosi deklaracja.

- Z politycznego punktu widzenia deklaracja Jarosława Kaczyńskiego to dla opozycji wiązanie rąk i kierowanie do przyjęcia narzuconej narracji. Zarzuca się PiS-owi, że straszy Polaków euro. Jeżeli ktoś mówi o straszeniu, to zakładam, że nie ma pozytywnej kontrnarracji i poddaje się pewnemu defetyzmowi. Niech politycy, bo to ich rola, pokażą, dlaczego warto przyjąć euro i niech to udowodnią - wskazał publicysta.

Jak wskazano, deklaracja jest gwarancją zabezpieczenia interesu finansowego państwa polskiego i wynika z odpowiedzialności za rozwój Polski i bezpieczeństwo oraz stabilność polskiej polityki monetarnej.

Z Marcinem Makowskim rozmawiał Antoni Trzmiel.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 13.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja PiS w Lublinie pod znakiem euro. Debata w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 15:23
"Mówimy >>nie<< euro, mówimy >>nie<< europejskim cenom - podkreślił  Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości na konwencji regionalnej w Lublinie. "Nie opłaca się nam, dziś w szczególności, przyjąć waluty euro. Opłaca się opierać naszą gospodarkę o polską walutę" - mówił premier Mateusz Morawiecki. Do głównego wątku sobotniej konwencji odnieśli się goście Debaty Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania przed eurowyborami. Dr Bartłomiej Biskup: brakuje w niej debaty o samej Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:52
– Zgodzę się z tym, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą rozgrzewką i poligonem doświadczalnym przed wyborami do parlamentu krajowego – stwierdził dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o kampanii wyborczej i przekazie, który w niej dominuje.
rozwiń zwiń