X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Masz prawo do europejskiego poziomu życia". PiS zaprezentowało pierwszy billboard w kampanii wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 15:27
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w poniedziałek pierwszy billboard wyborczy zatytułowany "Masz prawo do europejskiego poziomu życia". Szef sztabu wyborczego Tomasz Poręba podkreślał podczas prezentacji billboardu, że hasło to jest "kwintesencją rządów PiS". Ponadto mówił, że "w tym tygodniu PiS przedstawi propozycje, które przykują uwagę mediów i opinii publicznej".
Audio
  • Zdaniem Tomasza Poręby, szefa sztabu wyborczego PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wspomniane hasło jest kwintesencją rządów Prawa i Sprawiedliwości (IAR)
PiS przygotowało łącznie kilkaset sztuk zaprezentowanego billboardu
PiS przygotowało łącznie kilkaset sztuk zaprezentowanego billboarduFoto: PiS/Twitter

Na billboardzie znajdują się kobieta oraz mężczyzna, trzymający na rękach dzieci. Poza hasłem "Masz prawo do europejskiego poziomu życia" w lewym, dolnym rogu billboardu dodano podpis "Gwarantuje Prawo i Sprawiedliwość".

Poręba na konferencji prasowej podkreślał, że hasło jest "kwintesencją rządów PiS". - Głównym celem, zadaniem jest, aby Polacy mogli żyć na europejskim poziomie, żeby w Polsce była dobrze płatna praca, żeby w Polsce były rodziny, które mają wsparcie państwa - mówił szef sztabu wyborczego PiS.

Według Poręby zarówno programy 500+, jak i 300+ czy podniesienie minimalnej płacy, stawki godzinowej, obniżenie wieku emerytalnego czy obniżka podatku CIT mają służyć temu, żeby Polacy żyli na poziomie europejskim.

- PiS poprzez to, co jest w naszym DNA, to, co jest naszym brandem, marką firmową - odpowiedzialność, wiarygodność, dotrzymywanie słowa - będzie robić wszystko, aby w kolejnych latach ten europejski poziom życia w naszym kraju miał miejsce, żeby Polacy mogli się czuć jak członkowie UE, którzy na europejskim poziomie dzięki PiS żyją - dodał.

Poręba pytany na konferencji o inaugurację przez Koalicję Europejską kampanii billboardowej "akcja ewakuacja" odpowiedział, że nie jest to nowa propozycja. Według niego to pomysł na kampanię podobny do tego, który PO zaprezentowała w kampanii samorządowej.

- Wtedy również na billboardach pojawili się politycy PiS hejtowani w sposób bardzo ordynarny, brutalnie atakowani, podobnie mamy do czynienia z tą akcją obecną PO. Zero propozycji dla Polski, dla Polaków, zero pomysłów na to, co zrobić, żeby chociażby ten poziom europejskiego życia w Polsce osiągnąć, tylko hejt, agresja, nienawiść, to język, którzy odrzucamy - mówił szef sztabu wyborczego PiS.

- Polacy potrzebują pomysłu, wizji, planu rozwoju naszego kraju, budowy silnej, dobrze funkcjonującej w UE Polski, która współpracuje, narzuca też pewne tony w dyskusji, która ma swoje pomysły społeczne czy gospodarcze - ocenił.

Pytany o zarzuty "ucieczki do Brukseli" Poręba wymienił nazwiska szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, europosłanki Barbary Kudryckiej, europosłanki Leny Kolarskiej-Bobińskiej, którzy zrezygnowali z pełnionych w rządzie funkcji na rzecz stanowisk w UE. - My wystawiamy mocną drużynę, sprawdzonych polityków, ludzi, którzy będą się o polskie interesy bić - zapewniał.

Poręba poinformował, że przedstawione w poniedziałek billboardy będą obecne w przestrzeni zarówno w formie stacjonarnej, jak i lawet, które będą jeździć po Polsce.

"W tym tygodniu propozycje, które przykują uwagę"

Poręba pytany, czy PiS planuje w najbliższym tygodniu konwencję regionalną przed Wielkanocą, zaznaczył, że na najbliższy weekend nie ma takich planów, z uwagi na przypadające święta wielkanocne.

- Mamy taką tradycję, że organizujemy te konwencje głównie w weekend. Trudno, żebyśmy organizowali ją w czasie Wielkanocy, pierwszego czy drugiego dnia świąt, więc nie planujemy - podkreślił szef sztabu wyborczego PiS.

- Mogę państwu powiedzieć w zaufaniu, że będą jeszcze w tym tygodniu ciekawe propozycje PiS, które przykują uwagę opinii publicznej i mediów, ale nie w formie konwencji - dodał Poręba.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło: zadaniem polskich europarlamentarzystów jest bronienie polskich spraw i interesów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:56
- Zadaniem polskich europarlamentarzystów jest bronienie polskich spraw i interesów - podkreśliła wicepremier Beata Szydło, która w czwartek spotkała się z mieszkańcami Jędrzejowa (Świętokrzyskie). 
rozwiń zwiń