X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Modzelewski: prawo do emisji własnego pieniądza to podstawowy element suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 15:15
- Obiecano nam życie porównywalne z państwami starej Europy. Bez własnej polityki pieniężnej nie osiągniemy tego. Strefa euro ograniczy naszą suwerenność w realizacji tej polityki - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski). 
Audio
  • 15.04.19 Prof. Witold Modzelewski: bez własnej polityki pieniężnej nie osiągniemy europejskiego poziomu życia

Podczas konwencji PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla niej niekorzystne. Podkreślił, że Polska przyjmie euro wtedy, gdy będzie to w naszym interesie. Powiedział, że jego ugrupowanie chce europejskich płac, a nie europejskich cen.

Prof. Witolod Modzelewski odniósł się do ewentualnego przyjęcia nowej waluty na antenie PR24. Zaznaczył, że "jako członek Unii Europejskiej przyjęliśmy w momencie akcesji blankietową zgodę, że podporządkujemy się planom tej organizacji, czyli jeśli kiedyś UE zażąda od wszystkich swoich państw obecności w jednolitym rynku pieniężnym, to oczywiście wtedy będziemy o tym decydować".

- Musimy mieć świadomość, że jesteśmy w czasie, kiedy wiele od nas zależy. Nie ma nacisku, żebyśmy to zrobili. Nie ma takiego nacisku, żeby nie było żadnych wątpliwości, my nic musimy w tak zwanej "zrozumiałej perspektywie". Jeśli mówimy o czymś, co ma być za dziesięć lat, to są to tylko spekulacje co do przyszłości. Tak naprawdę nikt nie wie, jak będzie wyglądała Unia Europejska za 10 lat - mówił o ewentualnym przyjęciu przez Polskę waluty euro gość PR24.

Prof. Witold Modzelewski ocenił, że przyjęcie euro "to jest ograniczenie naszej suwerenności". - Prawo do emisji własnego pieniądza jest podstawowym atrybutem suwerenności - podkreślił wykładowca UW.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/msze/IAR

-----------------------------

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Większość krajów straciła na wprowadzeniu euro. Zyskali głównie Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 15:22
Najwięcej na przyjęciu euro w swoim kraju zyskali Niemcy, a najmniej Włosi - wynika z raportu Centrum Polityki Europejskiej we Fryburgu, który został opublikowany z okazji 20-lecia wprowadzenia euro. Według tego badania większość krajów straciła na przyjęciu wspólnej waluty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń: Polki i Polacy nie są dziś gotowi na debatę o przyjęciu przez nasz kraj euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 09:15
- Dzisiaj Polska nie jest gotowa na dyskusję o przyjęciu euro. To decyzja polskiego parlamentu i wszyscy wiemy, że niemożliwa do przeforsowania w ciągu najbliższych lat - powiedział w "Sygnałach dnia" Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
rozwiń zwiń