X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Lichocka o swoich filmach dot. katastrofy smoleńskiej: są świadectwem prawdy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 18:30
Była w Katyniu, gdy w pobliskim Smoleńsku doszło do katastrofy samolotu z polskim prezydentem na pokładzie. Jako dziennikarka nakręciła cztery filmy dokumentalne związane z tym tragicznym wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 roku. Posłanka PiS Joanna Lichocka w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl opowiedziała, dlaczego je zrealizowała i co chciała nimi pokazać.

Pierwszym filmem Joanny Lichockiej jest "Mgła". Bohaterami są urzędnicy Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którzy opowiadają o przygotowaniach do wylotu na uroczystość związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zrekonstruowano tutaj też pokrótce to, co działo się w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku.

Kolejne obrazy posłanki PiS to "Pogarda" i "Przebudzenie". W pierwszym wypowiadają się członkowie rodzin kilku ofiar katastrofy, drugi zaś opowiada o ludziach, którzy co miesiąc przychodzili na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki złożyć hołd tragicznie zmarłym prezydentowi i jego małżonce. Ostatnim dziełem Joanny Lichockiej związanym ze Smoleńskiem jest "Prezydent". To historia Lecha Kaczyńskiego - przybliżenie jego postaci zarówno z początków jego działalności politycznej, jak i czasów prezydentury.

O tym, dlaczego zdecydowała się na zrobienie tych filmów, co chciała nimi pokazać i jakie emocje towarzyszyły jej w trakcie realizacji, Joanna Lichocka opowiedziała specjalnie dla portalu PolskieRadio24.pl. Zapraszamy do obejrzenia.

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 czasu polskiego (10.41 czasu moskiewskiego), kiedy to polski samolot rządowy Tu-154 rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w rosyjskim Smoleńsku. Zginęło 96 osób - wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie maszyny.

bb