X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stop Nielegalnym Przewozom". Protest taksówkarzy, utrudnienia na stołecznych drogach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 08:27
Pod hasłem "Stop Nielegalnym Przewozom" o godz. 10 w poniedziałek rozpocznie się protest taksówkarzy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Protestujący przemaszerują ulicami warszawskiego Śródmieścia. Manifestacja ma się zakończyć ok. godz. 17.
Protest taksówkarzy w październiku 2018 r.
Protest taksówkarzy w październiku 2018 r.Foto: PR24.pl

W związku z protestem taksówkarzy w ciągu dnia spodziewane są znaczne utrudnienia komunikacyjne na ulicach stolicy.

W planach zgromadzenia jest przemarsz Alejami Ujazdowskimi spod KPRM do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na placu Trzech Krzyży, a później powrót tą samą drogą. Taksówkarze zatrzymają się również przed siedzibą resortu sprawiedliwości oraz przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych - twórcą aplikacji mobilnej Uber jest amerykańskie przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
taxi 1200 shutterstock.jpg
Warszawa: protest taksówkarzy, przejadą z Bielan na Ursynów

Na czas zgromadzenia ruch na trasie przemarszu może zostać wstrzymany, a zwykle przejeżdżające tam linie autobusowe (np. 116, 180, 503, 166, 222, 518) – skierowane na objazdy.

Z Torwaru pod KPRM

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów biorący udział w proteście kierowcy swoje samochody mają pozostawić na parkingu na Torwarze i stamtąd ruszyć pod Kancelarię Premiera. Z kolei Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz" przewiduje możliwość powitania przyjezdnych z innych miast. "O godzinie 6 wszyscy, którzy chcą przywitać przyjeżdżających spoza Warszawy gości zbierają się w jednym z czterech miejsc: CH Targówek, Centrum Olimpijskie, Macro przy Popularnej i CH Janki. Stamtąd kolumny wyjadą na powitanie gości. Następnie wszyscy zjeżdżają na Torwar" – napisano na profilu na Facebooku związku.

Powodem ogólnopolskiego protestu organizowanego przez związki zrzeszające taksówkarzy zawodowych są zamiary rządu, który planuje zalegalizować i uregulować ustawą działalność pośredników, takich jak Uber.Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy pośrednicy przewozów działający za pomocą aplikacji mobilnych będą mogli w Polsce działać legalnie, ale będą ograniczały je dodatkowe przepisy. Taksówkarze sprzeciwiają się legalizacji pośredników, żądają wycofania się z tych planów oraz ograniczenia działalności przewoźników, korzystających z technologii mobilnych.

Według ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka, proponowane przez rząd rozwiązania rzeczywiście dopuszczają do realizowania przewozów taksówkowych osoby i firmy, które korzystają z aplikacji mobilnych, ale z drugiej strony zapewniają uczciwą konkurencję na tym rynku i likwidują szarą strefę.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. Będą protestować przeciwko tzw. "lex Uber"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 20:16
Protest, który według organizatorów ma być największym w historii, ma potrwać od godziny 10 do 17. "Bądźcie koniecznie. Walczymy o zawód taksówkarza" - apeluje NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M. St. Warszawa. Ulice miasta mają zablokować nie tylko przedstawiciele stołecznych korporacji, ale też m.in. z Krakowa, Łodzi, Śląska i z Trójmiasta. 
rozwiń zwiń