X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Krzysztof Ardanowski: konieczna walka o duży udział Polski w budżecie rolnym UE

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 21:34
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oświadczył, że konieczna jest "twarda walka o wielki budżet" rolny UE, w którym Polska ma mieć duży udział. Zapowiedział też rozwiązania, umożliwiające tworzenie małych ubojni w gospodarstwach rolnych.
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Nie chcemy nic ponad to, co nam się należy ze sprawiedliwych podziałów w UE. - Jeżeli nie będzie dużego budżetu rolnego, to i polska i europejska wieś nie będzie mogła sprostać oczekiwaniom konsumentów - powiedział Ardanowski w TVP.

Jak dodał, pieniądze z UE będą dzielone tak, żeby m.in. wesprzeć hodowlę trzody chlewnej i bydła, "tą, która jest przyjazna środowisku". Minister zapowiedział też "twardą walkę" o wyrównanie jakości życia między miastem a wsią. - Inwestowanie w obszary wiejskie to nie jest pazerność mieszkańców wsi, ale naturalne prawo. Dużo zostało zrobione, ale chcemy przyspieszyć - stwierdził Ardanowski.

Minister rolnictwa zapowiedział też poprawienie - w zgodzie z regulacjami UE - przepisów polskiego prawa, "żeby przestać dusić w Polsce przedsiębiorczość i zaradność".

- Do końca roku wprowadzę rozwiązania dot. małych ubojni w gospodarstwach, które funkcjonują w całej Europie. Do tej porty było przekonanie, że tylko wielkie ubojnie mogą ubijać zwierzęta. Okazuje się, że na niewielką skalę, to co rolnik hoduje, to co może być sprzedawane jako zdrowa polska bezpieczna żywność, można ubijać w małych ubojniach, gdzie są stosunkowo małe wymagania - oświadczył Ardanowski.

Zastrzegł, że takie ubojnie działałyby pod nadzorem weterynarza i "oczywiście musi być czysto", ale nie musi być "kurtyn powietrznych, chroniących przed zarazkami, umywalek na fotokomórkę". Jak stwierdził, "to jest bardzo potrzebne, żeby rolnicy odzyskali podmiotowość na rynku, żeby nie byli trzymani za gardło przez przetwórców i pośredników".

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: nasza pomoc rolnikom ws. suszy w 2018 r. była największa w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 11:21
- Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o przesunięcie około 1 mld zł z obecnej edycji "Programu rozwoju obszarów wiejskich" na inwestycje związane z zapobieganiem suszy. Dlatego że trzeba pomóc rolnikom w inny sposób, niż tylko pieniężnie rekompensując straty upraw – powiedział w audycji "Gość Polskiego Radia" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń