X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Targi Wydawców Katolickich. Spotkanie poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 21:33
W Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu "Głos zapisany na taśmie - głos zapisany w sercu". To jedno z wydarzeń 25. Targów Wydawców Katolickich. Zorganizowała je Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia z okazji 30-lecia swojego istnienia. 
Audio
  • W Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Targi Wydawców Katolickich
Targi Wydawców KatolickichFoto: PAP/Marcin Obara

Anna Rastawicka, bliska współpracowniczka Prymasa i była przełożona generalna Instytutu Prymasowskiego powiedziała, że ocalało około tysiąca nagranych kazań kardynała Wyszyńskiego.

- Były nagrywane różnie, na szpulowe magnetofony, później na kasety, na płytki, cały czas to jest opracowywane, między innymi, z pomocą Polskiego Radia - mówiła Anna Rastawicka. Dodawała, że bardzo ważne jest utrwalenie głosu Prymasa Tysiąclecia.

- Spotkanie z głosem ma coś ze spotkania z żywym człowiekiem. Czym innym jest usłyszeć głos, usłyszeć tembr głosu, usłyszeć tę jego troskę o naród, o człowieka, tę jego głęboką wiarę w Boga. To wszystko kryje się w głosie - podkreślała bliska współpracowniczka prymasa. 

Planowane jeszcze dwa spotkania z publicznością

Doktor Rafał Łatka z Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej wskazywał, że nagrania te mają kluczowe znaczenie dokumentacyjne. - Pokazują nam prymasa zarówno jako człowieka wiary jak i ojca narodu. Tym bardziej, że to jest charakterystyczny głos. To jest głos, który dodaje powagi tym wypowiadanym słowom, wzmacnia jeszcze ten efekt przekazu prymasa Wyszyńskiego, który był bardzo głęboki tak pod względem moralnym jak i narodowym - podkreślił historyk IPN-u. 

Małgorzata Bartas-Witan z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia mówiła, że wiele nagrań kardynała Stefana Wyszyńskiego zostało udostępnionych publicznemu nadawcy. Zwracała też uwagę na aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia.

- Często jest to formułowane, że potrzeba jest takiego jasnego głosu w bardzo wielu kwestiach związanych nie tylko z Kościołem, ale życiem społecznym i właśnie prymas jest taką osobą - mówiła Małgorzata Bartas-Witan.

Dziennikarze Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia zapraszają jeszcze na dwa spotkania z publicznością: jutro - poświęcone transmisjom i relacjom radiowym pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła Drugiego do ojczyzny i w niedzielę na audycję pokazową Familijnej Jedynki. 

Na targach prezentuje się prawie 180 wystawców z całego kraju. Do niedzieli można się tu zapoznać z ponad 12 tysiącami najciekawszych tytułów katolickich ostatnich lat. W programie są także spotkania autorskie, panele dyskusyjne i warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Polskie Radio jest patronem medialnym Targów Wydawców Katolickich.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń