X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Mazurek: liczymy na pozytywną odpowiedź związków ws. oświaty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 15:01
- Liczymy na to, że związki zawodowe odpowiedzą pozytywnie na nową propozycję rządu w sprawie oświaty. To są dobre rozwiązania, to są rozwiązania systemowe - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: PAP/Radek Pietruszka

Rzeczniczka PiS mówiła dziennikarzom, że jednym z tematów piątkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości były podwyżki dla nauczycieli.

- Na stole dla nauczycieli są dwie propozycje: ta sprzed kilku dni przyspieszająca podwyżki, i ta, która została położona dzisiaj. To są dobre rozwiązania, to są rozwiązania systemowe - wskazywała Mazurek. - Liczymy na to, że związki zawodowe odpowiedzą na tę propozycję pozytywnie - dodała.

Jej zdaniem skutkiem przedstawioej w piątek propozycji rządu ws. oświaty będzie wynagrodzenie dla nauczycieli dyplomowanych w wysokości do 8100 zł w 2023 roku. - Takiego wynagrodzenia dotąd nie mieli - oceniła.

pap_rozmowy_rzad_nauczyciele1200.jpg
Rząd przedstawił nowy kontrakt społeczny dla nauczycieli. Gwarantuje wzrost wynagrodzeń

Co dalej z Anną Zalewską?

Mazurek była także pytana o to, czy szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska będzie kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Wszyscy, o których mówiliśmy, że kandydują w wyborach, kandydują w wyborach. Hejt na minister Annę Zalewską jest nieuprawniony - oświadczyła.

Podczas piątkowych rozmów wicepremier Beata Szydło przedstawiła "nowy pakt społeczny dla oświaty", który zakłada zmiany systemowe i wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Propozycja rządu przewiduje, że pensum byłoby podnoszone cyklicznie co roku - wraz ze wzrostem wynagrodzeń - aż do osiągnięcia pułapu 22 lub 24 godzin przy tablicy w 2023 roku.

Do propozycji rządu sceptycznie odniósł się szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa, wskazując, ze niesie ona za sobą zwolnienia pracowników.

- Na to na pewno się nie zgodzimy - powiedział. Prezes ZNP Sławomir Broniarz po porannych rozmowach ze stroną rządową stwierdził, że "nie zachodzą żadne przesłanki, które dawałyby związkowi legitymację do dyskusji o wstrzymaniu akcji strajkowej". 

"Tylko premier będzie się wypowiadał na temat rekonstrukcji rządu"

Beata Mazurek była pytana przez dziennikarzy po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS również o rekonstrukcję rządu. - Uznaliśmy, ze jedyną osobą, która będzie się wypowiadała na ten temat - mówiła o tym, kiedy i kogo, i w jakim zakresie - to będzie pan premier - oświadczyła Mazurek. 

- Wszystkie informacje na temat tego uzyskane przez państwa - jawne czy niejawne - teraz nie będą miały znaczenia, ponieważ są różne przecieki. Często są to kłamliwe informacje, niesprawdzone - dodała rzeczniczka rządu.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Mazurek: zapowiedzi Koalicji Europejskiej to puste hasła

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:20
- Politycy PO czy Koalicji Europejskiej mówią wielkie słowa, a kończy się tak, że w Parlamencie Europejskim głosują wbrew polskim interesom - mówiła podczas konferencji rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
rozwiń zwiń