X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Ociepa: nasza gospodarka ma potencjał

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 09:55
- Fundamentalnym celem jest zbliżenie świata nauki i biznesu. Brakuje kultury współpracy w tych dwóch obszarach. Chcemy, aby naukowcy publikowali nie tyko do szuflad, ale aby ich praca była wykorzystywana – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa, wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • 05.04.19 Marcin Ociepa o innowacyjności w gospodarce
Marcin Ociepa
Marcin OciepaFoto: PR24

Marcin Ociepa odniósł się do ostatnich wyników raportu Global Innovation Index w 2018 r., zgodnie z którymi Polska sklasyfikowana została na 38. miejscu pod względem innowacyjności gospodarki. - Polska nie ma ambicji bycia liderem regionu, tylko chce się znaleźć w czołówce światowej, co najmniej adekwatnie do poziomu gospodarki, która znajduje się na 22. miejscu na świecie pod względem wielkości. Oczywiście w naszym wypadku mają znaczenie pewne kwestie historyczne, które staramy się przełamywać. Dlatego w ostatnich trzech latach jest tak wiele inicjatyw mających na celu wzmocnienie potencjału polskich przedsiębiorstw – podkreślał gość audycji.

- Naszą odpowiedzią jest ustawa o szkolnictwie wyższym Nauka 2.0, wprowadziliśmy Konstytucję Dla Biznesu oraz przepisy wspierające inwestycje prowadzone we współpracy ze środowiskami akademickimi. Te, i inne inicjatywy służą zbliżaniu świata biznesu i nauki – mówił wiceminister.

Gość zaznaczył, że nauka innowacyjności powinna być obecna na możliwie wczesnym etapie edukacji. – Nauka innowacyjności zaczyna się w szkołach, kultura współpracy, przełamywanie schematów to obszary, których trzeba uczyć. Staramy się być tam obecni dzięki współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej – mówił Marcin Ociepa.

Wiceminister przyznał także, że w niektórych branżach nowych technologii Polska ma znaczące osiągnięcia. Jesteśmy liderami Europy w branży fintech – usługach finansowych realizowanych za pomocą wysokich technologii informatycznych. Także w sektorze kosmicznym, gdzie nie mamy wprawdzie dużych przedsiębiorstw, nasze małe i średnia firmy współpracują np. z NASA i innymi liderami. To jest dowód na to, że mamy potencjał – podsumował wiceminister.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 05.05.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Innowacje z rządowym wsparciem: miliardy dla firm, nowe rozwiązania prawne i podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 20:45
Rząd stawia na polskie innowacje – nie tylko przeznacza miliardy dla firm tworzących nowatorskie rozwiązania, ale wprowadza zmiany w prawie, ułatwia działalność firm i osób tworzących nowe, nowoczesne technologie i produkty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedzą, ale nie korzystają bo się boją. Na badania i rozwój polskie firmy wydają mniej niż zagraniczna konkurencja

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 12:50
80 procent polskich przedsiębiorców deklaruje że zna dostępne formy wspierania działalności innowacyjnej, na przykład ulgę na badania i rozwój. Jednak 8 na 10 z nich z niej nie korzysta.
rozwiń zwiń