X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczął się festiwal "Święto Niemego Kina". Głównym bohaterem Sherlock Holmes

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 21:00
W warszawskim kinie Iluzjon rozpoczął się festiwal "Święto Niemego Kina", organizowane już po raz 16. przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Tegoroczny festiwal poświęcony będzie niememu kinu kryminalnemu, a głównym bohaterem będzie Sherlock Holmes. Patronem medialnym Święta Niemego Kina jest Polskie Radio.
Kadr ze spotu reklamującego 16. Święto Niemego Kina
Kadr ze spotu reklamującego 16. "Święto Niemego Kina"Foto: FINA Wałbrzyska 3/5 / Youtube

Dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego Dariusz Wieromiejczyk podkreśla, że "Święto Niemego Kina" wypełnia jedno z zadań Filmoteki Narodowej czyli zbieranie i udostępnianie starych filmów - dlatego nieme kino. Dyrektor podkreśla, że właśnie w niemym kinie odnaleźć można korzenie tego, co dziś przyciąga nas do kin: emocje, uczucia, uczucia jeszcze "nie przykryte, nie zafałszowane nowoczesną technologią - dlatego nieme kino to najlepszy przewodnik po kinie współczesnym".

Festiwal otworzył film "Pies Baskerville’ów" w reżyserii Richarda Oswalda z 1929 roku, który został odnaleziony na parafii jednego z kościołów w Sosnowcu w 2009 roku. Wicedyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego Anna Sienkiewicz-Rogoska wyjaśnia, że zarówno temat festiwalu jak i prezentowany na jego otwarcie film zostały wybrane nieprzypadkowo. Przykład odnalezienia "Psa Baskerville’ów" filmu, który był uznawany za zaginiony, pokazuje, że pracownicy filmoteki są swoistymi detektywami, odnajdują filmy, poszukują właścicieli praw, poszukują funduszy na ich odrestaurowanie. 

Podczas festiwalu, który potrwa do niedzieli będzie można zobaczyć także między innymi: odnaleziony w 2014 roku film "Sherlock Holmes” Arthura Bertheleta z 1916 roku, z Williamem Gillette’em w roli tytułowej, a także "Znak czterech” Maurice’a Elveya z 1923 roku.

Wszystkim projekcjom będzie towarzyszyła muzyka na żywo, grana przez polskich muzyków reprezentujących najróżniejsze style muzyczne.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa słucha niemych filmów na żywo

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 18:01
W audycji "Wybieram Dwójkę" dyrektor Filmoteki Narodowej Anna Sienkiewicz-Rogowska opowiadała o filmowo-muzycznym festiwalu "Święto Niemego Kina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef FINY: nieme kino to emocje w stanie czystym

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 11:00
- Chcemy, żeby to nie było święto tylko dla specjalistów, ale żeby odnalazły się na nim rodziny z dziećmi - o 15. odsłonie Święta Niemego Kina opowiadał w Dwójce Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń